Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.26 12:56

Konservatorių kandidatas į Vilniaus merus – D. Kreivys

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2018.09.26 12:56

Parlamentinėje opozicijoje dirbantys konservatoriai trečiadienį paskelbė, ką deleguoja į kovą dėl Vilniaus mero posto. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatu sostinės mero rinkimuose tapo parlamentaras Dainius Kreivys.

„Kas yra geriausias meras Vilniaus istorijoje? Man į šį klausimą atsakyti paprasta. Tai – kunigaikštis Gediminas. Tai pirmas žmogus, kuris vizijas pavertė darbais“, – kalbėjo D. Kreivys.

Pasak jo, kunigaikščio Gedimino susapnuotas vilkas nebuvo dviem kadencijoms padėtas į stalčių, o tapo realiu projektu, skatinančiu visus pakelti galvą.

„Prieš 700 metų Gediminas sukūrė atvirą miestą. Miestą, kurio vartai buvo atviri ir pasiruošę priimti skirtingų kultūrų žmones, naujas idėjas ir naujus prekybinius ryšius. Vilniui augant į jį buvo atsukti visi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestų vartai“, – kalbėjo kandidatas į merus.

Politikas kalbėjo, kad nors gimė Jonavoje, sako laiko vilniečiu, nes šiame mieste augo, baigė mokslus, kūrė verslą, dirbo ūkio ministru, šiuo metu dirba Seimo nariu, čia pasipiršo žmonai. 

Šioje Seimo kadencijoje jis dirba Europos reikalų komitete, yra Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas, Energetikos bei Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitečio narys. 

D. Kreivys ir R. J. Dagys, E. Genio/LRT nuotr.

Vilnių lygino su kitomis sostinėmis

D. Kreivys sakė svajojantis apie Vilnių kaip apie miestą, į kurį norisi atvažiuoti ir kuriame norisi likti.

48-erių parlamentaras susirinkusiems vardijo darbus, kuriuos svarbu nudirbti Vilniuje. Jis kalbėjo matantis mamas, kurios iš Šeškinės keliauja į Bernardinų sodą, esantį miesto centre, kad pabūtų ramiai su savo vaikais. Tuo tarpu Paryžiuje parkai yra kiekviename gyvenamajame rajone ar bent jau nedideliu atstumu nuo jų.

„Matau moksleivius, iš Pašilaičių, per visą miestą, vykstančius į Žirmūnų gimnaziją. Tuo tarpu Helsinkyje yra išvystytas stiprių mokyklų tinklas, tolygiai išdėstytas po visą miestą. Tyrimai rodo, kad Vilnius šiandien kenčia nuo didelio oro užterštumo. Tuo tarpu tyrimas Švedijoje parodė, kad geresnis oras mieste reikšmingai prailgina žmogaus gyvenimo trukmę.

Visi keikiame Vilniaus transporto kamščius. Tuo tarpu Europoje kiekvienas modernus miestas turi tramvajų. Vilnius turi didžiulį biotechnologijos mokslų potencialą, čia turime Gyvybės mokslų centrą, visą eilę didelių tarptautinių įmonių. Tačiau atsivertę šios srities europinį žemėlapį, Vilniaus jame nerasime“, – dėstė D. Kreivys. 

Kalbėdamas apie savo Vilniaus viziją, kandidatas sakė, kad tai turėtų būti patogus, sveikas ir išmanus miestas. 

Pasak D. Kreivio, sostinė turi būti miestas, kuriame ne tik su automobiliu, bet ir su kūdikio ar neįgaliojo vežimėliu galima pasiekti visus kelionės tikslus. Jis kalbėjo, kad Vilniuje turi būti svarbus kiekvienas rajonas, kuriame yra vaikų darželiai, kokybiškos mokyklos, gerai apmokamos darbo vietos.

„Nuo mini parkų, iki visą miestą į vieną sistemą sujungiančio dviračių tako ar kamščius pramušančio tramvajaus. Tai sveikas miestas – gerai valdomos poliklinikos, kuriose nėra eilių, kurios realiai atsakingos už savo pacientus. Tai dalinimosi elektriniais paspirtukais paslauga, oro taršos matuokliai.

Tai išmanus miestas, kuriame su viena programėle gali susimokėti už butą, užsiregistruoti į polikliniką, balsuoti dėl miestui svarbių sprendimų, gauti nuolaidą einant į muziejų“, – vardijo konservatorių kandidatas.

G. Landsbergis: Vilnius šiuo metu yra nemylimas

TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis kalbėjo, kad partijoje diskusijos dėl kandidato truko itin ilgai. Anot jo, kandidatas turėtų mylėti Vilnių, suprasti, koks šis miestas, kaip gyvena žmonės jame, ko siekia.

„Miestas yra gyvenantis dalykas ir reikia tą gyvenimą jausti savimi. Tada supranti žmonių problemas ir pradedi jas spręsti lyg savo asmenines. Šiandien to Vilniuje nėra. Miestas yra nemylimas.

Dainius tiki tuo, ką daro ir aš tikiu kartu su juo. Dainius myli Vilnių, šis miestas yra nusipelnęs jo“, – kalbėjo partijos vedlys.

G. Landsbergis, E. Blaževič nuotr.

Buvo keturi kandidatai

Dar rugsėjo pradžioje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas paskelbė keturis kandidatus, kuriuos partiečiai pasiūlė, kaip galimus sostinės merus. Tarp jų buvo Seimo nariai Ingrida Šimonytė ir Dainius Kreivys, buvęs vicemeras Valdas Benkunskas ir verslininkas Aivaras Abromavičius.

Tiesa, I. Šimonytė iš kovos dėl merės pareigų pasitraukė paskelbusi, kad dalyvaus išankstiniuose partijos rinkimuose dėl galimybės siekti prezidentės posto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi