Lietuvoje

2018.09.26 09:13

Prognozuoja nemalonius orus: siautės galingas vėjas, smarkiai lis

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.09.26 09:13

Trečiadienį ir ketvirtadienį visoje Lietuvoje siautės galingas vėjas, vietomis smarkiai palis. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Alva Nagelytė.

Trečiadienį debesų gausės. Išplis lietus, vietomis vakariniuose rajonuose lis smarkiai. Kils vėtros. Pietvakarių vėjo gūsiai sieks 15–20 m/s, vakariniame šalies pakraštyje net 22–27 m/s. Aukščiausia temperatūra 9–14, pajūryje iki 16 laipsnių.

Vilniuje prognozuojamas lietus.  Vėjas – pietvakarių,  gūsiai 15–18 m/s. Aukščiausia temperatūra 9–11 laipsnių.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja, kad kilus stipriam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti medžiai, lūžti jų šakos. Patariama nestovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų, neliesti ant laidų užvirtusių medžių ar jų šakų. Taip pat atkreipiamas vairuotojų dėmesys, kad jie nestatytų automobilių po medžiais.

Stiprūs vakarų vėjai ir lietus prognozuojami ir ketvirtadienio naktį, bet jau atplūs šiltesnis oras. Temperatūra nakties pradžioje svyruos tarp 7–12 laipsnių šilumos, pajūryje nenukris žemiau 14.

Rytą temperatūra bus 10–15 laipsnių šilumos. Dieną vėjas aprims, palis jau tik protarpiais, ne visoje Lietuvoje, temperatūra kils iki 14–18 laipsnių šilumos. Vakare vėl pradės stiprėti vėjas.

Penktadienį vėjas vėl stiprės. Po šiltos nakties dieną pradės skverbtis šaltesnis oras.