Lietuvoje

2018.09.26 09:37

Konservatorių etikos sargai įspėjo Ž. Pavilionį dėl pasisakymų apie V. Ušacką

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.26 09:37

Konservatorių priežiūros komitetas Žygimantą Pavilionį pripažino pažeidus partijos įstatus būti tolerantiškam.

Tai antradienį konstatavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos kirkščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas, skyręs Ž. Pavilioniui įspėjimą dėl pasisakymų apie partijos kolegą Vygaudą Ušacką, siekiantį konservatorių nominacijos kandidatuojant į prezidentus.

„Ž. Pavilionis pažeidė TS-LKD įstatų nuostatas būti tolerantiškam kitų partijos narių atžvilgių ir nedaryti žalos partijos reputacijai. Jam skirtas įspėjimas ir rekomenduota ateityje vengti tokio bendravimo būdo ir formos“, – BNS sakė komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas.

TS–LKD prezidiumo narys Arvydas Anušauskas LRT TELEVIZIJAI sakė, kad prezidiumas nekeičia Priežiūros komiteto sprendimų, nebent tie sprendimai būtų apskųsti. „Jeigu [komitete] nusprendžiame, kad dar reikia kokių nors papildomų tyrimų ar svarstymų, grąžinam Priežiūros komitetui. Bet šiuo atveju tai nėra numatyta, kadangi po 5 savaičių vyks atviras partijos kandidatų į prezidentus ir Europos Parlamentą reitingavimas. Prezidiume bus tvirtinami Europos Parlamento kandidatai, kandidatai į merus ir kandidatai į prezidentus, kurie dalyvaus pirminiuose rinkimuose“, – vardijo TS–LKD prezidiumo narys A. Anušauskas.

Įvertinti Ž. Pavilionio elgesį prieš savaitę paprašė pats V. Ušackas. Anot jo, rinkimuose nedalyvauti nutaręs TS-LKD Prezidiumo narys Ž. Pavilionis pavadino jį prorusišku kandidatu“ bei „grėsme partijai ir Lietuvai“. Šiuos kolegos žodžius V. Ušackas vadino „atviro šmeižto ir puse lūpų išsakomų insinuacijų kampanija“.

Ž. Pavilionis praėjusią savaitę paskelbė pasitraukiantis iš pirminių TS-LKD kandidato į prezidentus rinkimų ir nurodė, kad būtina veikti išvien, norint „įveikti valdančiųjų konstruojamą oligarchinę piramidę, jau šiuo metu įvairių kandidatų lūpomis skelbiančią apie nuolaidas Kremliui bei siekiančią mus suskaldyti“.

„Rinksimės tolesnę Lietuvos kryptį ir tas pasirinkimas bus labai svarbus: tęsti laisvės, vakarietiškos demokratijos kryptį, kuria Lietuva, neišduodama savo vertybių, žengė visu Nepriklausomybės laikotarpiu, arba rizikuoti viskuo ir, išrenkant pragmatizmo bei dialogo su Rusija šalininką, atsiverti Kremliaus įtakai Lietuvoje aukščiausiu lygiu“, – pranešime spaudai taip pat teigė parlamentaras.

Ž. Paviliono kandidatūrą pirminiuose rinkimuose buvo iškėlę 34 TS-LKD skyriai, V. Ušacko – 27.

37 TS-LKD skyriai yra iškėlę parlamentarės, buvusios finansų ministrės Ingridos Šimonytės, ekonomisto Gitano Nausėdos kandidatūrą – 28 skyriai.

Dalyvavimą lapkritį vyksiančiuose partijos pirminiuose rinkimuose patvirtino I. Šimonytė ir V. Ušackas. G. Nausėda pirmadienį pranešė nedalyvausiantis TS-LKD kandidatų atrankoje.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt