Lietuvoje

2018.09.25 16:45

P. Gražulis grąžintas į Seimo Audito komitetą

BNS2018.09.25 16:45

Po visuomenės peticijos ir Seimo narių protesto dėl Petro Gražulio darbo Žmogaus teisių komitete šis parlamentaras grąžintas dirbti į Audito komitetą.

Už tai antradienį balsavo 81 Seimo narys, prieš buvo trys, susilaikė keturi politikai.

Šis politiko paskyrimas nesukėlė jokių diskusijų Seime.

Praėjus kuriam laikui po balsavimo P. Gražulis išreiškė pasipiktinimą, kad buvo perkeltas iš Žmogaus teisių komiteto.

„Kiek mane gali mėtyti iš komiteto į komitetą? Ir dar klaidina, kad su manimi suderinta. Aš laikausi nuostatos, kad nė vienas Seimo narys nevertas tiek būti Žmogaus teisių komitete, kiek aš“, – sakė jis.

„Ir nors patyriau tūkstantį politinių teroristinių konservatoriškų atakų, baisesnių nei „Novičok“, bet esu sveikas, gyvas ir sakau: „Už Lietuvą, vyrai.“ Aš jums, konservatoriai, nepasiduosiu. Jeigu komitete negalėsiu ginti žmogaus teisių, ginsiu čia (Seimo salėje – BNS)“, – kalbėjo parlamentaras.
Rugsėjo 11 dieną Seimo narys P. Gražulis iš Audito komiteto buvo perkeltas dirbti į Seimo Žmogaus teisių komitetą.

Tai sukėlė šiame komitete dirbančių opozicijos atstovų ir dalies visuomenės pasipiktinimą.

Konservatoriai Andrius Navickas bei Sergejus Jovaiša ir liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen kreipėsi į parlamento vadovybę ragindami atšaukti P. Gražulį iš komiteto ir „neleisti labai svarbiam Žmogaus teisių komitetui, svarstančiam itin jautrius klausimus, tapti politinės klounados vieta“. Jie pareiškė nedirbsiantys Žmogaus teisių komitete, kol jam priklausys P. Gražulis.

Savo ruožtu žmogaus teisių gynėjai surinko 16 tūkst. parašų prieš šio parlamentaro darbą Žmogaus teisių komitete.

P. Gražulis yra pagarsėjęs homofobiniais pareiškimais.

Vasarą paaiškėjo, kad parlamentaras turi nesantuokinį vaiką. Žiniasklaida pranešė, jog buvusi Seimo nario mylimoji kaltina politiką nesirūpinant dukra.