Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.25 12:44

Seimas patvirtino prezidento, EP ir savivaldybių tarybų rinkimų datas

ELTA 2018.09.25 12:44

Kitais metais Lietuvoje vyks treji rinkimai – Lietuvos prezidento, Europos Parlamento ir savivaldybių tarybų. Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 m. gegužės 12 d. Europos Parlamento rinkimai Lietuvoje – kitų metų gegužės 26 d. Kovo 3 d. bus surengti savivaldybių tarybų rinkimai.

Tokias rinkimų datas antradienį priimdamas nutarimus nustatė Seimas.

Prezidento rinkimų įstatymas numato, kad šalies prezidentą renka Lietuvos Respublikos piliečiai penkeriems metams, remdamiesi visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise, slaptu balsavimu.

Respublikos prezidentu gali būti renkamas Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu.

Europos Parlamento rinkimų datą siūloma Seimui paskelbti vadovaujantis Lietuvos Respublikos rinkimų į Europos Parlamentą įstatymo nuostatomis.

Europos Parlamento (EP) rinkimai Europos Sąjungos (ES) šalyse vyks gegužės 23–26 dienomis.

Seimas, vadovaudamasis Konstitucija ir savivaldybių tarybų rinkimų įstatymu, turės balsavimu apsispręsti ir dėl savivaldos rinkimų datos paskyrimo.

Savivaldybių tarybų nariai renkami ketveriems metams, remiantis visuotine ir lygia rinkimų teise, slaptu balsavimu tiesioginiuose rinkimuose pagal mišrią rinkimų sistemą.

Savivaldybės tarybą sudaro savivaldybės tarybos nariai. Vienas tos savivaldybės tarybos narys yra meras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi