Lietuvoje

2018.09.25 10:52

Su Lietuva atsisveikinęs popiežius Pranciškus atvyko į Estiją

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.25 10:52

Nakvynės iš Latvijos į Lietuvą sraigtasparniu parskridęs popiežius Pranciškus atvyko į Estiją, kur baigs savo apaštalinį vizitą Baltijos šalyse. Vilniaus oro uoste Katalikų bažnyčios vadovą antradienio rytą išlydėjo šalies vadovai, dvasininkai ir savanoriai.

Šventasis Tėvas Estijoje susitinka su prezidente Kersti Kaljulaid, sakys kalbą, vėliau Talino Karolio liuteronų bažnyčioje vyks susitikimas su jaunimu. Mišias popiežius laikys centrinėje Laisvės aikštėje.

Pamatyti popiežių Talino laisvės aikštėje turėtų susirinkti dvigubai daugiau žmonių, nei visoje Estijoje save laiko katalikais. Apklausos rodo, kad 3 iš 4 estų nurodo esantys netikintys, o katalikų šalyje – iki 5 tūkstančių.

Popiežių Pranciškų pasitiksianti Estijos prezidentė taip pat yra pripažinusi, kad jeigu eitų į bažnyčią, tai būtų nenuoširdu. Ir joje lankosi tik per vestuves ir laidotuves. Tačiau popiežiui Pranciškui atrodo ne skaičiai svarbiausia, o lankyti pakraščiuose esančias bendruomenes ir iš ten skelbti žinią visiems katalikams.

AFP/Scanpix nuotr.

Estijoje popiežius ragins pabudinti širdis. Greičiausiai vėl kalbės apie istoriją ir galbūt apie Estijos pasaulietiškumą. Į jaunimą jis kreipsis pats būdamas svečiuose – liuteronų bažnyčioje Taline. O ir dauguma savanorių, padėjusių organizuoti popiežiaus vizitą, taip pat liuteronai.

Iš Talino popiežius Pranciškus skris tiesiai į Romą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė LRT RADIJUI popiežiaus apsilankymą Lietuvoje įvardijo kaip kartos vizitą.

„Praktiškai vadinčiau jį kartos vizitu, nes po 25 metų priėmėme popiežių ir dar ypatingu metu – tai mūsų šimtmečio metai. Tai dėmesys ne tik Lietuvai, bet ir jos istorijai, skauduliams, mūsų likimui, holokausto aukoms, stalinizmo aukoms. Tiek daug koncentruotos minties ir vertybių viename vizite.

Turbūt čia jau daug kas diskutavo ir kalbėjo, kad šis vizitas turi daug simbolizmo, reikšmės, bet norėčiau dar atkreipti dėmesį ir į tai, kaip aš mačiau vizitą, kokį mačiau popiežių iš arti. Čia atsiranda ir tas žmogiškumo elementas.

Mačiau vadovą, ant kurio pečių yra didžiulė atsakomybės našta ne tik už mus visus, bet ir už Bažnyčią, jos praeitį, jos klaidas. Šis žmogus dabar neša didžiulį kryžių ir naštą už visus, kas padarė klaidų, už tai, kad jas reikia taisyti. Šis popiežius nebijo to daryti, jis nebijo apie tai kalbėti“, – kalbėjo prezidentė (visas interviu – nuorodoje).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.