Lietuvoje

2018.09.24 23:47

Gimnazijos prašo didesnių geltonųjų autobusų – netelpa mokiniai

Nors mokinių mokyklose mažėja, daugėja jų pavėžėjimo atvejų. Uždarius kai kurias kaimo mokyklas, Panevėžio rajono gimnazijos priverstos tuo pačiu maršrutu važiuoti po keletą kartų, nes į vieną geltonąjį autobusiuką visi mokiniai netelpa.

Iki pamokų dar valanda, tačiau vaikai jau lipa į geltonąjį autobusiuką. Kelias trumpas – vos keliolika minučių, o gimnazija turi tik du mažus autobusus  – visi netelpa, todėl vieniems mokiniams reikia keltis anksčiau ir atvežtiems laukti pamokų pradžios.

„Ryte tas laikas yra aukso vertės, ypač vaikui. Labai svarbus poilsis ir atsikėlimas ne 2 valandas prieš pamokas. Yra tokia problemėlė, mes daug metų kalbame apie tai, kad būtų optimalūs autobusėliai – 30-35 vietų. Dabar visą laiką skiriamas tik 19 vietų autobusas“, – pasakojo Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos direktorė Asta Sakalauskienė.

Panevėžio rajono Velžio gimnazija, į kurią pusė mokinių atvežami iš kaimų ir net aplinkinių rajonų, geltonojo autobusiuko išvis atsisakė ir samdo privačius vežėjus su dideliais autobusais. Tačiau problemų liko.

„Jų autobusai – tikrai prastos būklės. Yra buvę variantų, kai matėme, kad tie autobusai nėra techniškai tvarkingi ir praktiškai prašėm savininkų, kad pakeistų, nes kitaip mes nesutinkam, kad vežiotų mūsų vaikus“, – kalbėjo Panevėžio rajono Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis.

Panevėžio rajone į mokyklas pavėžėjama apie du trečdalius vaikų. Geltonaisiais autobusiukais vežami tik apie 300 vaikų, o pirktais savivaldybės didesniais – dvigubai daugiau.

Valdininkai skaičiuoja, jei Švietimo ir mokslo ministerija pasirūpintų didesniais autobusais, tai savivaldybės mažiau išleistų kurui, reikėtų mažiau vairuotojų. Ministerijos kancleris Tomas Daukantas sako, kad tik 7 savivaldybės pageidavo didesnių autobusų. Be to didesni autobusai yra 3 kartus brangesni, todėl pačios savivaldybės turėtų pasvarstyti, ar jų reikia.

Kancleris žada kitų metų autobusų pirkimo planą koreguoti. Tuo metu Panevėžio rajono savivaldybė pati planuoja kitąmet pirkti kelis didesnius autobusus.

Plačiau apie tai – Zinaidos Paškevičienės ir Virginijos Motiejūnienės reportaže.