Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Paskelbta tarptautinė V. Romanovo paieška

ELTA 2015.09.08 13:45

Prokurorai paskelbė tarptautinę žlugusio Ūkio banko pagrindinio akcininko Vladimiro Romanovo paiešką, pranešė LNK laida „Labas vakaras, Lietuva“.

Prokurorai paskelbė tarptautinę žlugusio Ūkio banko pagrindinio akcininko Vladimiro Romanovo paiešką, pranešė LNK laida „Labas vakaras, Lietuva“.

V. Romanovas iš Lietuvos dingo gegužės pradžioje. Verslininkas tikino, kad Maskvoje lankosi verslo reikalais, ten sušlubavo jo sveikata, todėl nusprendė pasigydyti Rusijos sostinėje.

Vėliau prokurorai ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos tyrėjai gavo pažymą iš Rusijos medikų, kad buvusį Ūkio banko savininką ištiko insultas. Pareigūnai jį siekia apklausti Ūkio banko žlugimo byloje dėl galimo 50 mln. litų iššvaistymo. Jam grįžus ruoštasi pateikti įtarimus.

Praėjus trims laukimo mėnesiams prokurorų kantrybė trūko, jie paskelbė tarptautinę V. Romanovo paiešką. Pagal procedūras, Rusijos pareigūnai turėtų nustatyti V. Romanovo buvimo vietą ir informuoti apie tai Lietuvos teisėsaugos pareigūnus. Pastarieji turi gauti teismo leidimą verslininką suimti.

Jeigu rusai sulaikys V. Romanovą, per mėnesį reikės parengti ekstradicijos prašymą. Jį nusiuntus Rusija sprendžia, ar tai nėra politinis susidorojimas ir ar nėra kitų kliūčių išduoti verslininką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi