Lietuvoje

2012.07.13 18:41

Antrą Pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavimo dieną į susirinkusius kreipėsi aukščiausi šalies vadovai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministras pirmininkas Andrius Kubilius atidarė pirmąkart Lietuvoje vykstantį Pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavimą. Prienų rajone iki sekmadienio truksiančiame susitikime laukiama daugiau nei trijų 3 tūkstančių dalyvių.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministras pirmininkas Andrius Kubilius atidarė pirmąkart Lietuvoje vykstantį Pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavimą. Prienų rajone iki sekmadienio truksiančiame susitikime laukiama daugiau nei trijų 3 tūkstančių dalyvių.

Į iškilmingą pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo atidarymo ceremoniją penktadienį atvyko aukščiausi šalies vadovai. Festivalio globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino iš daugiau nei 30 pasaulio šalių susirinkusius lietuvius.

„Visada palaikysiu tuos, kurie norės save tapatinti su Lietuva, nesvarbu kur būsite, nesvarbu, ką veiksite. Mano gyvenime taip įvyko, kad beveik 16 metų gyvenau ne Lietuvoje. Teko dirbti įvairiose institucijose – ir tarptautinėse, ir diplomatinėje tarnyboje, bet visada tai buvo darbas Lietuvai. Todėl visiems linkiu, nesvarbu ką beveiktumėte, visada mėginkite padėti Lietuvai, dirbti jai, mylėkite savo tėvynę ir nepamirškite, kad kiekvienas lietuvis yra ypatingas žmogus.“, – iškilmingai kalbėjo Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Renginio organizatoriai sako, kad jau atvyko keli tūkstančiai dalyvių, dar tūkstančio tikimasi sulaukti savaitgalį. Su jais susitikti panoro maždaug šimtas garsių verslo, mokslo, politikos ir kultūros žmonių, tarp jų – kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

„Žmonės grūdosi, netilpo susėsti. Su Prezidente buvo susitikę užsienio lietuviai, taip pat žinau, kad neliko vietos, nes visi norėjo paklausti Prezidentės jiems rūpimų klausimų. Vyko tiek nacionalinio saugumo, tiek užsienio politikos, kultūrinės diskusijos“, – sakė Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo organizatorė Ieva Davydenko.

Daugiau nei dviejų šimtų hektarų teritorijoje vykstančiame festivalyje sukurta kelios dešimtys  erdvių, kuriose skaitomi pranešimai, vyksta diskusijos, rengiamos kūrybinės dirbtuvės, sporto turnyrai, kontaktų ir karjeros mugės. Netrūksta ir pramogų.

„Įspūdžiai visai nieko, tik oras buvo subjuręs, bet draugų kompanija gera, tai viskas gerai“, – dalijosi įspūdžiais renginio dalyvis.

„Nauji draugai, naujos pažintys. Atvykau iš Kauno, bet šiaip esu iš Amerikos, gimiau Amerikoje, augau Amerikoje, į Lietuvą sugrįžau vasarą praleisti, dirbti su studentais“, – savo gyvenimo detales atskleidė mergina.

Penktadienį festivalyje apsilankęs užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos pirmininkas Kęstas Pikūnas pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo siekiant užtikrinti ir stiprinti užsienyje gyvenančio jaunimo tapatumą, pilietiškumą ir bendrą veiklą.