Lietuvoje

2018.09.25 14:56

Kunigas apie pontifiko vizitą: žmonės neliko abejingi, nepaisant to, kad kasdien gali jo klausytis

„Lietuvai tos dvi [popiežiaus vizito Lietuvoje] dienos davė be galo daug džiaugsmo, įspūdžių. Turbūt dar ilgai svarstysime apie šį popiežiaus vizitą, tai, ką jis mums pasakė. Taip, kaip 25 metus nagrinėjome popiežiaus Jono Pauliaus II kalbas, taip darysime ir su Pranciškaus kalbomis ir jo veiksmais“, – įsitikinęs kunigas Edgaras Vegys. Dvasininkas sako, kad gyvendami medijų laikais popiežių galime matyti ir girdėti kasdien, bet kai popiežius atvyko į Lietuvą, žmonės neliko abejingai stebėti jo vizito prie televizorių ar kompiuterių ekrano.

Kunigas iš pontifiko vizito Lietuvoje išskyrė svarbius emocinius momentus: kai išlipus iš lėktuvo rūpestį pontifiko veide pakeitė džiaugsmas, kai prie Aušros vartų pamačius tikinčiuosius jo veidą nušvietė šypsena. Kunigui taip pat įsiminė situacija, kai popiežius palaimino hospiso ligonius, nors tai nebuvo labai tikėta. E. Vegys sako, kad popiežius Pranciškus visada atliepia paprastus žmones, kurie yra užmirštami, nurašyti. „Popiežiui natūralu prieiti prie kalinių, vargšų“, –  LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sakė kunigas E. Vegys.

Dvasininkas sako, kad negalima lyginti skaičiaus žmonių, kurie dalyvavo susitikime su Jonu Pauliumi II ir popiežiumi Pranciškumi, nes Jonas Paulius II atvyko vos atsivėrus Lietuvos sienoms, todėl traukė mases žmonių. Nepaisant aplinkybių, dvasininko E. Vegio teigimu, šiuos Bažnyčios vadovus sieja bendras vertybinis požiūris.

 „Tai, ką skelbė popiežius Jonas Paulius II ir popiežius Pranciškus, labai susiję, nes tai skirta žmogui. Ir vienas, ir kitas popiežius kalbėjo apie žmogaus orumą, visą laiką tai išaukštindavo. Abu popiežiai skelbia Bažnyčios mokymą, tik savo būdu. Mes kiekvienas atpažįstame popiežiaus būdą, kuris mums yra artimas ir priimtinas, arba ne“, – mintimis dalijosi kunigas.

Išsamiau – įraše.

Svarbiausius įvykius iš popiežiaus vizito Lietuvoje rasite čia.