Naujienų srautas

Lietuvoje2013.08.02 19:48

R. Lopata: ambasadoriaus atsistatydinimas – didelė klaida (papildyta L. Linkevičiaus komentaru)

Lietuvos ambasadoriaus Azerbaidžane Artūro Žurausko prašymas atšaukti jį iš pareigų ir šį poelgį „garbingu“ pavadinusio užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus reakcija yra „labai didelė klaida“. Taip naujienų tinklalapiui LRT.lt penktadienį pareiškė politologas Raimundas Lopata.

Lietuvos ambasadoriaus Azerbaidžane Artūro Žurausko prašymas atšaukti jį iš pareigų ir šį poelgį „garbingu“ pavadinusio užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus reakcija yra „labai didelė klaida“. Taip naujienų tinklalapiui LRT.lt penktadienį pareiškė politologas Raimundas Lopata.

„Manau, kad šiuo metu daroma labai didelė klaida, džiaugiantis vieno iš mūsų ambasadorių drąsa atsistatydinti ir giriant tai kaip vyrišką poelgį. Turiu omenyje užsienio reikalų ministrą. Tai gali virsti katastrofa Lietuvos diplomatinei tarnybai ir kelti didžiausią grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui“, – tvirtino R. Lopata.

Politologo žodžiais, tokiu žingsniu Lietuva tarsi legalizuoja „rusų nelegaliai panaudotą instrumentą“. Anot jo, naiviai tikimasi, kad viskas baigsis paviešinus vieną įrašą, nors gali būti ir kitų įrašų. „Ką darysim po to, kai paskelbs dar kelis?“ – svarstė politologas.

Jo teigimu, tokie dalykai paprastai tvarkomi „ramiai ir tyliai“ – diplomatiniais kanalais. „Jau dabar šis atvejis lyginamas su Wikileakso. Amerikiečiai atlakė šitą smūgį, neatleidinėjo savo ambasadorių“, – priminė R. Lopata.

Politologo nuomone, nedraugiška Lietuvos atžvilgiu akcija yra susijusi su pirmininkavimu ES Tarybai. „Jie patikrino, kaip mes reaguojame. Kvailai, žioplai.“ Anot R. Lopatos, reikia bausti tuos, kurie neužtikrina diplomatų ir jų telefoninių pokalbių saugumo. „Man atrodo, šiuo atveju tuo turėjo rūpintis Valstybės saugumo departamentas“, – patikslino LRT.lt pašnekovas.

Atsakydamas į R. Lopatos kritiką, užsienio reikalų ministras L. Linkevičius pažymėjo, kad ambasadoriaus apsisprendimas atsistatydinti anaiptol nereiškia, jog pripažįstamas nelegaliai daryto įrašo tikrumas. „Jis prisiėmė asmeninę atsakomybę, kuri nesusijusi su įrašo tyrimu“, – LRT. Lt penktadienį sakė ministras, kartu atkreipdamas dėmesį, kad „niekas nieko dar neatstatydino“.

Anot L. Linkevičiaus, susiklosčiusiomis aplinkybėmis buvo du nepageidautini kraštutinumai – arba išvis nereaguoti į viešumoje pasirodžiusį įrašą, arba reaguoti „per stipriai“. „Negalėjome visai nekreipti dėmesio, bet neketiname nagrinėti ir kiekvieno tokio atvejo, nes įklimptume į nereikalingą žaidimą“,  teigė ministras.

L. Linkevičius taip pat pažymėjo, jog nelegaliai darytus įrašus vargu ar įmanoma patikimai ištirti ir nustatyti, kur tikrai yra montažas, klastotė.

LRT.lt primena, kad Užsienio reikalų ministerija penktadienį išplatino pranešimą, kuriuo patvirtino, kad gautas Lietuvos ambasadoriaus Azerbaidžane A. Žurausko prašymas atšaukti jį iš užimamų pareigų.

„Tai ambasadoriaus sprendimas, kuriuo jis siekia užkirsti kelią galimam neigiamam poveikiui valstybės ir savo reputacijai. Diplomatas supranta, kad susidariusi situacija apsunkina galimybes tinkamai tęsti darbą esamoje pozicijoje“, – sakoma pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi