Lietuvoje

2018.09.24 13:52

Kalėjimų departamento vadovui R. Krikštaponiui – įtarimai neskaidria veikla

Liepa Želnienė, 15min.lt 2018.09.24 13:52

Pernai lapkritį Kalėjimų departamento vadovu tapusiam Robertui Krikštaponiui ketinama pradėti tarnybinį patikrinimą dėl galimai neskaidrios veiklos atsirenkant įmonę, kuri įkalinimo įstaigoms teiks čiužinius, antklodes ir patalynę. R. Krikštaponis patvirtino, kad šį viešojo pirkimo konkursą laimėjo įmonė, kuri tokių dalykų negamina.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius kol kas nuo platesnių komentarų susilaiko. Anot jo, daugiau informacijos bus paskelbta vėliau pirmadienį. „Nieko ten tokio, kad ne viskas gerai (su R. Krikštaponiu – aut.past) nėra, mes vakare paskelbsime daugiau informacijos“, – teigė ministras. Apie jam metamus įtarimus kol kas nieko negirdėjęs sako ir pats R. Krikštaponis.

Pasak jo, ministro įsakymo dėl tarnybinio patikrinimo dar nėra. 15min žiniomis, įtarimų sukėlė liepos 27-ąją paskelbtas Minkšto inventoriaus (nuteistiesiems) viešasis pirkimas.

Kalėjimų departamentas skelbė ketinantis pirkti daugiau nei 4 tūkst. čiužinių, 5275 antklodes, beveik 7 tūkst. pagalvių, o užvalkalų antklodėms (145x210) – 12 175 vnt. Taip pat 138 skirtingų dydžių užvalkalus antklodėms, 13 tūkst. užvalkalų pagalvėms, beveik 13 tūkst. paklodžių, 13,5 tūkst. mažesnių ir daugiau nei 7 tūkst. didesnių frotinių ir medvilninių rankšluosčių ir 450 antčiužinių.

Konkurso laimėtojai ir dalyviai iki šiol viešai nėra skelbiami, nors buvo nurodyta, kad laimėtojas turėjo būti aiškus jau rugsėjo 4 dieną. R. Krikštaponis 15min patvirtino, kad viešojo pirkimo laimėtoja buvo paskelbta socialinė įmonė „Justura“, kuri pati savo tinklalapyje nė neužsimena gaminanti patalynę ar čiužinius – tik baldus. Pasak Kalėjimų departamento vadovo, paskelbus įmonę laimėtoja, sutartis su ja turėjo pasirašyti atskiros laisvės atėmimo įstaigos. „Konkursas buvo dėl minkštųjų dalių pirkimo, jis yra įvykęs ir turime laimėtoją, o dabar kiekviena įstaiga turi sudaryti sutartis“, – teigė jis.

Plačiau komentuoti pirkimo ir to, kad jį laimėjo įmonė, neužsiimanti perkamų daiktų gamyba ir prekyba, R. Krikštaponis nepanoro.

„Kol kas aš susilaikysiu nuo komentarų“, – sakė jis. Įmonės „Justura“ vadovas – buvęs nebeegzistuojančios valstybės įmonės „Pravieniškės“ vadovas Vytautas Pitkauskas. Jis jau yra liūdnai pagarsėjęs ir teisiamas dėl piktnaudžiavimo pareigomis ir įgaliojimais, kaltinamas iššvaistęs įmonės turtą, klastojęs dokumentus, davęs kyšį bei apgaulingai tvarkęs buhalterinę apskaitą.

V. Pitkauskas, įtariama, naudodamasis savo statusu, kalinių pagamintas prekes neatlygintinai perduodavo pasirinktiems gavėjams, tikėdamasis užsitikrinti šių palankumą ar gauti kokios turtinės naudos, už įmonės lėšas pirko brangių prekių. Teisme vis dar aiškinamasi, ar kaltinamieji tikrai siųsdavo kalinius į savo pažįstamų, gyvenančių netoli Pravieniškių, namus, o ten nuteistieji dirbdavo įvairius darbus. V. Pitkauskas pirmadienį ryte atsiliepė telefonu, tačiau tikino esąs išvykęs ir laimėto Kalėjimų departamento viešojo pirkimo konkurso kol kas nekomentavo.