Lietuvoje

2018.09.24 11:15

I. Degutienė nedalyvaus prezidento rinkimuose

Ugnius Antanavičius, 15min.lt2018.09.24 11:15

Seimo narė, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atstovė Irena Degutienė nesieks tapti partijos remiama kandidate 2019 m. Lietuvos prezidento rinkimuose. Tai ji patvirtino portalui 15min.

„Aš jau esu pasakiusi pavasarį, kad neketinu jokiuose rinkimuose dalyvauti. Aišku, ačiū skyriams, kurie iškėlė, bet aš iš anksto jau turėjau nuostatą, kad nedalyvausiu“, – 15min sakė I. Degutienė. Apie apsisprendimą I. Degutienė teigė jau pranešusi partijos nariams.

Paklausta, ar jau yra apsisprendusi, kurį kandidatą palaikys TS-LKD partijos pirminiuose rinkimuose, I. Degutienė atsakė teigiamai, tačiau jo ar jos pavardės neatskleidė, teigdama, kad nenori daryti įtakos partijos nariams. I. Degutienės kandidatūrą į prezidentus iškėlė 3 TS-LKD partijos skyriai. I. Degutienei atsisakius siekti partijos paramos ir dalyvauti prezidento rinkimuose, potencialių TS-LKD kandidatų į prezidentus sąraše lieka trys pavardės: buvusi finansų ministrė, parlamentarė Ingrida Šimonytė, diplomatas, konservatorius Vygaudas Ušackas ir ekonomistas Gitanas Nausėda. G. Nausėda ir V. Ušackas jau yra paskelbę apie savo ketinimus dalyvauti prezidento rinkimuose.

I. Šimonytė savo apsisprendimą paskelbs pirmadienį. Rugsėjo 26 d. TS-LKD prezidiumas tvirtins galutinį kandidatų, kurie dalyvauja TS-LKD atvirame visuotiniame balsavime dėl TS-LKD paramos kandidatui į prezidentus suteikimo. Lapkričio 3–4 d. vyks pirmasis TS-LKD balsavimo dėl TS-LKD paramos kandidatui į prezidentus suteikimo turas.

Jame galės dalyvauti ne tik partijos nariai, bet ir kiti partijos vertybėms prijaučiantys, kitoms partijoms ir politinių tikslų turintiems judėjimams nepriklausantys Lietuvos piliečiai. Lapkričio 10–11 d., jeigu prireiks, vyks antrasis turas. Lapkričio 17 d. vyks TS-LKD taryba, kurioje bus oficialiai suteikiama TS-LKD parama balsavimo metu išrinktam kandidatui į prezidentus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.