Lietuvoje

2018.09.24 09:41

Oficialų vizitą Lietuvoje baigęs popiežius Pranciškus atvyko į Latviją

Popiežius Pranciškus pirmadienį atvyko į Latviją, kur susitiks su valdžios atstovais ir skirtingų atšakų krikščionimis, praneša pontifiką lydintis BNS korespondentas.

Popiežius Pranciškus lankysis Rygoje ir Agluonoje, katalikų parapijoje, o nakvoti grįš į Vilnių, Šventojo Sosto nunciatūrą.

Popiežiaus pasveikinimo ceremonija įvyks Rygos pilyje, kur įsikūrusi Latvijos prezidentūra. Po to Katalikų bažnyčios vadovas kartu su prezidentu Raimondu Vėjuoniu padės gėlių prie Laisvės paminklo (10.10 val.).

Nuo jo papamobiliu Šventasis Tėvas važiuos iki Rygos liuteronų katedros (10.40 val.). Prie Rygos pilies ir pakeliui į sostinės širdį gyventojai bei piligrimai galės pasveikinti popiežių.

Taip pat prie Rygos šv. Jokūbo katedros, kuri 1923 metais sugrąžinta katalikų bendruomenei – čia susitiks su senjorais (11.50 val.).

Prieš išvykdamas į Agluoną Popiežius pietaus su vyskupais. 14.30 iš Rygos uosto sraigtasparnių aikštelės popiežius Pranciškus sraigtasparniu perskris į Agluoną, kur lankysis Latvijos katalikų centru laikomoje Agluonos bazilikoje.

Agluonos bazilika – Latvijos katalikų dvasinis centras, joje 1993 metais lankėsi Jonas Paulius II. Popiežius Pranciškus čia aukos mišias. Dalyvauti mišiose užsiregistravo daugiau nei 30 tūkst. žmonių.

Po 16.30 val. suplanuotų Šv. Mišių Dievo Motinos šventovėje popiežius  atsisveikins ir 18.45 val. sraigtasparniu grįš į Vilnių.

Per kampaniją, kurią surengė katalikų bažnyčia ir „Caritas“, Latvijos moterys numezgė apie 120 porų kojinių, puoštų tautiniais raštais. Vienos primena, kad teritorija, kurioje dabar yra Latvija, vadinta Marijos žeme, Mergelei Marijai popiežius Inokentijus III Mergelei Marijai skyrė dar XIII amžiuje. Tokių kojinių porų parinkta dovanoti asmeniškai popiežiui Pranciškui.

Šventojo Tėvo vizitą Latvijoje gali temdyti kunigų seksualinio išnaudojimo skandalas. Latvių pareigūnai rugsėjo pradžioje pranešė sulaikę prekybos žmonėmis aukos išžaginimu įtariamą kunigą.