Lietuvoje

2018.09.23 19:44

V. Landsbergis įvertino popiežiaus vizitą: dabar mes turime ir draugą

Sekmadienio vakarą popiežius nacių aukas pagerbė tylia malda buvusiame Vilniaus gete, o sovietų aukų atminimui nusilenkė buvusiame KGB kalėjime įrengtame muziejuje. 

Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis teigė, kad mes esame toje stadijoje, kai dar tik bandome susivokti, ką reiškia popiežiaus Pranciškaus vizitas. 

„Pats įvykis, jis visas yra kaip malda, visas yra pranešimas. Mes mėginame suprasti, ir dar toli gražu nesuprantame, kas vyksta, kas įvyko. Pas mus atvyko paties Kristaus vietininkas, įgaliotas pabūti su mumis, ir tai, ką jis apskritai sako, ką jis reiškia, ir tai, kad jis atvyko į Lietuvą, ką Lietuvoje lanko?“, – klausė V. Landsbergis. 

Ir atsakė, kad popiežius lanko pačias jautriausias, skaudžiausias mūsų tautos ir visuomenės išgyventas vietas.

„Jis nori jose būti. Čia nėra protokolo dalykas, jis tai pasirinko. Jis nori pažinti, iš pirmo šaltinio pamatyti, (…) jis yra pasiskaitęs, bet jis dabar pažino. Aš manau, kad tai yra labai gilus dalykas ir Lietuvai labai svarbus. Mes turėjome ir turime visuotinį ganytoją, bet aš tikiu, kad nuo dabar mes dar turime ir draugą, kuris susipažino su šitais žmonėmis, su šita šalimi ir paėmė į širdį“, – sakė V. Landsbergis.