Lietuvoje

2018.09.23 13:12

Iš jachtos iškritusių tėvo ir sūnaus paieška nutraukta, mirė išgelbėta mergina

15min.lt2018.09.23 13:12

Šeštadienį Baltijos jūroje dingę tėvas ir sūnus, Olegas ir Dmitrijus Zeleninai, kol kas nerasti. Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro organizuota paieška šįryt 8.10 val. nutraukta.

„Rugsėjo 23 d. 8.10 val., išnaudojus visas įmanomas priemones, buvo nutraukta Baltijos jūroje vykdyta asmenų paieškos ir gelbėjimo operacija. Sprendimas nutraukti operaciją buvo priimtas įvertinus žmogaus galimybes išlikti gyvam esamomis oro sąlygomis ir atsižvelgus į tarptautinę asmenų paieškos ir gelbėjimo operacijų metodiką“, – pranešė Karinių jūrų pajėgų gelbėjimo ir koordinavimo centras.

Šeštadienį tėvas ir sūnus kartu su dar dviem įgulos nariais plaukė jachta „Defiance“, su kuria dalyvavo paskutinėje šį rudenį surengtoje regatoje Stepono Kudzevičiaus taurei laimėti.

Oro sąlygos šį savaitgalį itin rudeniškos, vėjo greitis gūsiais siekia 15–20 m/s. Jūroje bangos siekia iki 5 metrų.

Nelaimė įvyko Baltijos jūroje prie molo. Bangoms talžant jachtą ši tapo nevaldoma ir vandenyje atsidūrė visi keturi įgulos nariai – trys vyrai ir moteris. Pagalbos šauksmas gautas apie 13.50 val.

„Į įvykio vietą buvo nukreiptas Valstybės sienos apsaugos laivas „Boomeranger“ ir locmanų kateris, pakeltas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Dėl labai blogų oro sąlygų laivams nepavyko atvykti į įvykio vietą.

14.18 val. gauta informacija, kad jachta išmesta ant kranto prie Melnragės. Prie į krantą išmestos jachtos rastas žmogus, kuris buvo prisirišęs prie laivelio. 14.22 val. Karinių oro pajėgų sraigtasparnio įgula pranešė, kad mato vieną žmogų jūroje ir jį ištraukė“, – rašoma pranešime.

Prisirišusi prie jachtos rasta jauna mergina, ji kartu su jachta dreifavo, kol laivas buvo išmestas į krantą Melnragėje. 19 metų merginą medikams pavyko atgaivinti, ši išvežta į ligoninę itin sunkios būklės, tačiau, 15min žiniomis, neišgyveno ir šeštadienio vakarą reanimacijoje mirė.

Regatos metu kitai dalyvių jachtai „Esox“ lūžo stiebas. Sraigtasparniu šeštadienį gelbėta šios jachtos įgula, trys nariai buvo atsidūrę vandenyje, dar trys likę ant denio. Visi jie sėkmingai išgelbėti, o jachta liko dreifuoti jūroje. Vėliau paskelbta, jog jachta po kurio laiko buvo išmesta į krantą už maždaug 300 m nuo jachtos „Defiance“.

Dingę tėvas ir sūnus, kaip 15min sakė buriuotojas R. Arbušis, patyrę klaipėdiečiai.

Lietuvos buriuotojų sąjunga pranešė, jog palaiko pastovų ryšį su „Kapitono Stepono Kudzevičiaus regatos“ organizatoriais dėl regatos metu įvykusių dviejų įvykių.

„Paskutinėmis žiniomis (18:45 val.), regatos metu iš jachtos „Defiance“ įgulos vandenyje atsidūrę kapitonas Oleg Zelenin ir jo sūnus Dmitrij Zelenin kol kas nebuvo rasti“, – skelbiama „Facebook“ paskyroje.

Kauno jachtklubo atstovai po šia žinia pakomentavo, jog „regatos vyr. teisėjas šiandien gali tik paskelbti apie tris žuvusiuosius ir galimai priimtą savo blogą sprendimą dėl starto“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.