Lietuvoje

2018.09.23 09:28

Sekmadienį daug kur palis, Kaunui pragiedrulių žadama daugiau

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.09.23 09:28

Vakarų Lietuvoje ir Šiaulių apskrityje sekmadienio rytą dėl buvusio ar besitęsiančio lietaus valstybinės reikšmės kelių dangos buvo šlapios arba drėgnos. Likusioje šalies dalyje, pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos, keliai daugiausia sausi, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų.

Oro temperatūra rytą svyravo nuo 7 iki 11 laipsnių šilumos.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis dieną daug kur palis, vietomis galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, 8–13 m/s, vietomis gūsiai iki 18 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 11 iki 16 laipsnių šilumos.

Kaune, kur popiežius Pranciškus aukos šventąsias Mišias, pragiedrulių bus šiek tiek daugiau, palyginti su vakariniais rajonais, LRT RADIJUI sakė sinoptikas Tadas Kantautas. Panaši situacija bus ir su lietumi – daugiausia lietaus bus Žemaitijoje, pajūryje. Ten protarpiais lis, vietomis smarkiai, su perkūnija. 

Kaune didžiausia lietaus tikimybė, pasak sinoptiko, bus nuo vidurdienio, po pietų, tačiau čia palyti gali tik vieną kitą kartą ir daugiausia negausiai. Kaune turėtų būti apie 14–16 laipsnių šilumos. Pūs stiprokas pietvakarių vėjas.

Vilniuje prognozuojami panašūs orai, tik lietaus tikimybė mažesnė. Numatoma 14–16 laipsnių šiluma ir stiprokas vėjas.

Prasčiausi orai numatomi Žemaitijoje ir pajūryje – stiprus vėjas, lietus ir žemiausia oro temperatūra.

Pirmadienio naktį daugiausiai palis pietiniuose ir vakariniuose rajonuose. Vėjas aprims. Temperatūra naktį pažemės iki 5–10 laipsnių šilumos. Dieną bus debesuota su pragiedruliais, daug kur numatomi trumpi lietūs, dažnesni jie bus pietiniuose ir rytiniuose rajonuose. Dieną vėjas pasisuks iš šiaurės vakarų ir į šalį keliaus dar šaltesnio oro masė. Vėjas sustiprės. Dieną prognozuojama 10–15 laipsniųšiluma.

Panašūs orai numatomi ir antradienį. Naktįvietomis, o dieną daug kur trumpai palis. Vėjas išliks stiprokas, vietomis gūsingas. Naktį numatoma 4–9 laipsnių šiluma, dieną – 10–15 laipsnių šiluma.