Lietuvoje

2018.09.22 22:58

Kaunas pasiruošė popiežiaus Pranciškaus sutikimui

Kaunas laukia sekmadienio susitikimo su Šventuoju Tėvu. Santakos parke, kur Popiežius aukos Mišias, tikintieji jau žada rinktis nuo ankstaus ryto. Laukiama atvykstančių daugiau nei 100 tūkstančių piligrimų iš Lietuvos ir užsienio bei dvasininkų. Užsiregistravusieji į mišias maldininkai kviečiami atvykti iki 8 valandos, erdvės parengtos ir iš anksto neužsiregistravusiems piligrimams.

Jėzuitų bažnyčioje iki sekmadienio ankstaus ryto truksianti adoracija prasidėjo Mišiomis. Jas aukojo Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas.

Į Santaką bus atvežtos ir palaimintojo Teofiliaus Matulionio relikvijos.

Susitikimui su popiežiumi parengtos visos Kauno senamiesčio erdvės – Rotušės aikštė, Jurgio bažnyčia, Santaka ir jos prieigos, arkikatedra bazilika – čia Popiežius susitiks su dvasininkais: seminaristais, kunigais, vienuoliais.

Bazilikoje, kaip ir prie Kauno pilies, Daugirdo amfiteatro, Rotušės aikštėje, pačioje Santakoje įrengti ekranai.

Pinamos ir gėlių juostos. Puošyba, kaip popiežius nori – kukli, bet lietuviškas svetingumas tikinama bus parodytas.   

Besirengiant pagrindiniam pontifiko vizito akcentui – Mišioms, paruošta 30 tūkstančių komunikantų, išblizginti liturginiai indai. Popiežius Pranciškus Mišiose naudos T. Matulionio beatifikacijai padovanotą taurę. 

Skaičiuojama, kad į mišias Santakoje atvyks daugiau nei 100 tūkstančių maldininkų. Norintieji budėti per naktį bus įleidžiami jau šįvakar nuo 22 valandos, ankstų sekmadienio rytą 5 valandą prasidės speciali programa. 

Plačiau apie tai – Loretos Mačiulienės reportaže.

Visus renginius, kuriuose dalyvaus Lietuvoje rugsėjo 22–23 d. viešėsiantis popiežius Pranciškus, transliuoja LRT.