Lietuvoje

2018.09.22 21:17

Lietuvoje viešintis popiežius Pranciškus – koks jis?

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.09.22 21:17

Kai 2013 metų kovo 13-ąją, po pusantros konklavos paros, iš Siksto koplyčios kamino pradėję rūkti balti dūmai pasauliui pranešė, kad išrinktas naujas popiežius, juo tapo argentinietis Jorge Mario Bergoglio, vėliau pasirinkęs Pranciškaus vardą. Jau pasirodydamas balkone jis buvo kitoks – nevilkėjo šermuonėlių kailiais puoštos iškilmingos raudonos skraistės ir ne pats laimino minią, o prašė žmonių palaiminimo.

Nuo pirmtakų jį skiria ne tik geležies, o ne aukso kryžius ir paprasti drabužiai – Popiežius Pranciškus, kuriam gruodžio 17-ąją sukaks 82-eji, yra pirmas po daugiau kaip tūkstančio metų pontifikas ne europietis, pirmas popiežius jėzuitas ir pirmas Bažnyčiai vadovaujantis lotynų amerikietis. 

Italų emigrantų – geležinkelininko ir namų šeimininkės – sūnus jau pirmą popiežiavimo vakarą atsisakė pontifikui skirto limuzino su vairuotoju ir į dvasininkų rezidenciją išvyko kartu su kitais kardinolais mikroautobusu. Po Vatikaną jis ir dabar važinėja senutėliu automobiliu, nenaudojama ir prabangi vasaros rezidencija bei ištaigingi popiežiaus apartamentai, nes pontifikas kukliai gyvena Vatikano svečių namuose.

Plačiau apie Lietuvoje šį savaitgalį viešintį popiežių Pranciškų – Giedrės Baltrušytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt