Lietuvoje

2018.09.22 16:32

Minios suplūdo į Katedros aikštę: prieš atvykstant popiežiui kalbėtas Gailestingumo vainikėlis

LRT.lt2018.09.22 16:32

Popiežiaus Pranciškaus vizito metu, Katedros aikštėje belaukiant Šventojo Tėvo susitikimo su jaunimu, 15 val. net penkiomis kalbomis kalbėtas Dievo Gailestingumo vainikėlis.

Visame pasaulyje susiklostė tradicija kalbėti Gailestingumo vainikėlį 15 val., nes ši valanda – Kristaus mirties metas, sako Inesa Čaikauskienė, per popiežiaus vizitą savanoriaujanti spaudos centre.

Kaip teigia I. Čaikauskienė, Gailestingumo vainikėlio malda buvo padiktuota seseriai Faustinai 1935 m. Vilniuje: „Tai viena gailestingumo ir pamaldumo formų, kaip ir Gailestingumo sekmadienis ar garsusis paveikslas. Tai matomi įrankiai, naudojami žmonių, kuriems svarbus pamaldumas.“

Gailestingumo vainikėlio maldos reikšmė – Dievo gailestingumo prašymas ir meldimasis už įvairias sritis, sako I. Čaikauskienė. „Manau, kad ir intencijos, kurias atsiveža pats popiežius Pranciškus, tiek jaunimo ir kitų liudijimai bus sudėti į Gailestingumo vainikėlį, šiandien kalbamą 15 val. Malda bus kalbama penkiomis skirtingomis kalbomis, atitinkančiomis į Lietuvą atvykusius piligrimus“, – tikina savanorė.

Visus su popiežiaus vizitu susijusius renginius transliuoja LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.