Naujienų srautas

Lietuvoje2013.08.02 17:21

URM patvirtina: iš pareigų traukiasi ambasadorius Azerbaidžane

LRT.lt 2013.08.02 17:21

Užsienio reikalų ministerija patvirtino gavusi ambasadoriaus Azerbaidžane Artūro Žurausko, kuriam priskiriamas internete paviešintas privataus telefoninio pokalbio įrašas, prašymą atšaukti jį iš pareigų.

Užsienio reikalų ministerija patvirtino gavusi ambasadoriaus Azerbaidžane Artūro Žurausko, kuriam priskiriamas internete paviešintas privataus telefoninio pokalbio įrašas, prašymą atšaukti jį iš pareigų.

„Tai ambasadoriaus sprendimas, kuriuo jis siekia užkirsti kelią galimam neigiamam poveikiui valstybės ir savo reputacijai. Diplomatas supranta, kad susidariusi situacija apsunkina galimybes tinkamai tęsti darbą esamoje pozicijoje“, rašoma ministerijos pranešime.

Anksčiau penktadienį naujienų agentūra BNS ir portalas VZ.lt remdamiesi neoficialiais šaltiniais pranešė, kad iš pareigų traukiasi ir ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška. Ministerija šių žinių nepatvirtino ir nepaneigė.

„Vertinu tai kaip garbingą ambasadoriaus poelgį. Suprantama, jog iš diplomatų tikimasi nepriekaištingų moralės ir etikos standartų“, – URM pranešime cituojamas Linas Linkevičius.

Taip pat teigiama, kad URM tęsia įvykio tyrimą.

Ketvirtadienį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad dėl liepos pradžioje „Youtube“ svetainėje paviešintų įrašų yra pradėtas URM Generalinės inspekcijos patikrinimas. Jis nepaneigė, kad įrašuose girdimi būtent R. Juškos ir A. Žurausko pokalbiai.

Pasak L. Linkevičiaus, įrašai yra provokacija prieš Lietuvą.

Liepos 8 dieną paviešinti keli įrašai, kuriuose, kaip nurodo įrašus įkėlęs „Youtube“ vartotojas, kalbasi Lietuvos ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška, Lietuvos ambasadorius Azerbaidžane Artūras Žurauskas, Užsienio reikalų ministerijos Rytų partnerystės politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Zenonas Kumetaitis, šio departamento skyriaus vedėjas Gediminas Kasputis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi