Lietuvoje

2018.09.21 20:52

Nauji policijos drabužiai: 9 mln. eurų už beveik nepakitusias uniformas

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.09.21 20:52

Penktadienį pristatytos naujos policijos pareigūnų uniformos. Kaip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sakė Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, naujosios uniformos bus daug funkcionalesnės nei buvusios, tačiau jų išvaizda nuo senųjų mažai skirsis.

Naujos policininkų uniformos pasižymės tuo, jog bus pagamintos iš geresnių medžiagų. Generalinis komisaras išskyrė, kad didelis dėmesys kuriant uniformas buvo skiriamas funkcionalumui. Tam, kad su uniforma policininkas galėtų iškęsti ir 20 laipsnių šaltį, ir 20 laipsnių šilumą.

„Reikia dar paminėti, kad senoji uniforma turėjo labai daug elementų. Kai kurių iš jų pareigūnas retai arba visiškai nepanaudodavo. Tas kėlė uniformos kainą, todėl dabar buvo nuspręsta sumažinti elementų skaičių, o tai leido uniformos drabužius gaminti iš kokybiškesnių medžiagų“, – sako L. Pernavas.

Tiesa, uniformos iš pirmo žvilgsnio daug nesikeis. Spalva bei stilius išliks toks pats. Naujoje uniformoje skirsis antkeliai, atsirado daugiau užtrauktukų, kišenių, tamprios medžiagos detalių.

Kol kas naują uniformą turi 1500 policininkų. Iki metų pabaigos planuojama, kad naują uniformą turės pusė policijos pareigūnų, o kita pusė uniformas gaus iki 2019 metų vidurio.

Naujos uniformos kainavo 9 mln. eurų.

Plačiau apie tai – Gabrielės Kloniūnaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.