Lietuvoje

2018.09.23 18:19

Popiežiaus susitikime su Baltijos šalių pašvęstaisiais – neplanuotas pokalbis su vienuolėmis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.23 18:19

Sekmadienio popietę atnaujintoje Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje su popiežiumi susitinka visų trijų Baltijos šalių kunigai, vienuoliai, seminaristai. Čia – dar vienas neplanuotas momentas – popiežius sustojo pasikalbėti su seserimis vienuolėmis, ir, kaip sako kunigas Antanas Saulaitis SJ, jis jas ragino būti stiprias.

„Kai Lietuva tapo nepriklausoma, seserų vienuolių buvo apie tūkstantį, dabar jų sumažėjo, turbūt todėl popiežius atkreipia dėmesį į tai, kaip pagarbiai reikia bendrauti su vyresniais žmonėmis. Jis pats, nors gali būti ir nuvargęs, visuomet nušvinta, sutikęs žmogų“, – pastebi kunigas A. Saulaitis SJ.

Popiežiui atvykus į Kauno arkikatedrą baziliką skambėjo kanklės. Jos pasirinktos ne tik dėl švelnaus skambesio, tačiau ir dėl etnokultūriškumo.

Tačiau netrukus įvyko neplanuotas nukrypimas nuo „darbotvarkės“ – popiežius sustoja pasikalbėti su susirinkusiomis seserimis vienuolėmis.

Filosofas, buvęs Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius prie Šventojo sosto Vytautas Ališauskas sako, kad nepaisant to, jog sustojimas neplanuotas ir neįgarsintas, nereikia girdėti, ką jis kalba, nes viską pasako jo judesiai ir veidas.

Kunigas A. Saulaitis SJ sako matantis, kad popiežius vienuoles skatino būti stiprias.

Pašnekovai LRT studijoje stebėjosi, kaip greitai popiežius susikaupia, o iš susikaupimo gali vėl sugrįžti į bendravimo būseną.

„Popiežius taip greitai susikaupia. Man reikėtų 15 minučių, o jis tai padaro itin greitai. Tai parodo, koks gilus žmogus jis yra“, – sako kunigas A. Saulaitis SJ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.