Lietuvoje

2018.09.20 15:55

Dėl referendumo vėl norima nuleisti kartelę

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.20 15:55

Seime vėl randasi iniciatyva nuleisti kartelę referendumui dėl dvigubos pilietybės. Tik dabar siūloma ją nuleisti ne vienam straipsniui, o visam Konstitucijos skirsniui. Tokia pataisa registruota kartu su visu Referendumo įstatymu.

Vienas iš pataisos iniciatorių Ramūnas Karbauskis teigia, kad užtektų milijono rinkėjų balsų, o ne 1 mln. 300 tūkst., kaip yra dabar

„Mes iš tikrųjų labai rimtai klausėmės visų argumentų, ir konstitucinės teisės ekspertų, ir juos įvertinę padarėm pakeitimą. Siūloma, kad būtų referendumui priimti skaičius du trečdaliai visų Lietuvoje registruotų rinkėjų“, – sako jis.

Pasaulio lietuvių atstovai sveikina bet kokią iniciatyvą, leidžiančią tikėtis referendumo, kuris vyktų kitų metų gegužę su prezidento rinkimais, sėkmės. Tačiau konstitucinės teisės ekspertai sako, kad toks pakeitimas prieštarautų Konstitucijai. 

„Reikia gerbti tautos sprendimą, kuris buvo priimtas 1992 metais ir siekiant, kad referendumas dėl pilietybės būtų toks, kokio nori Seimas ar valdančioji dauguma, reikia elgtis labai sąžiningai. Reikia klausti tautos, kad tauta sąžiningai atsakytų. Tauta nustatė dviguba pilietybė negali būti palčiai paplitęs reiškinys, tik tauta, jeigu bus sąžiningai atsiklausta, be jokių manipuliacijų, kartelių nuleidimų ir panašiai, atsakys –reikalinga dviguba pilietybė ar ne“, – sako buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas Vytautas Sinkevičius.

Prezidentė jau birželį vetavo Referendumo įstatymo pataisas, kurios tada nuleido kartelę Konstitucijos pirmo skirsnio vienam straipsniui.                 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.