Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Buvęs sostinės meras V. Navickas iš valstybės nori prisiteisti milijoną litų

ELTA 2015.09.08 13:45

Milijono litų ieškinį už sutryptą karjerą iš valstybės nori išsireikalauti išteisintas buvęs Vilniaus meras Vilius Navickas, kuriam daugiau kaip dvejus metus teko įrodinėti, kad nepiktnaudžiavo tarnyba ir nesikišo į valstybės tarnautojo veiklą.

Milijono litų ieškinį už sutryptą karjerą iš valstybės nori išsireikalauti išteisintas buvęs Vilniaus meras Vilius Navickas, kuriam daugiau kaip dvejus metus teko įrodinėti, kad nepiktnaudžiavo tarnyba ir nesikišo į valstybės tarnautojo veiklą.

Buvęs politikas nusprendė pats bylinėtis su prokuratūra ir valstybe, nes jaučiasi nuskriaustas – ikiteisminio tyrimo apklausas, teismus, prarastą mero postą, sužlugdytą politinę karjerą jis laiko stresu sau ir šeimai. Jei teismas patenkintų ieškinį, visus priteistus pinigus V. Navickas paaukotų labdarai.

„Ne pinigų man reikia, o asmeniniu pavyzdžiu parodyti, kad negalima leisti teisėsaugai politikuoti ir savavaliauti, žeminti žmogaus orumą“, – „Lietuvos rytui“ sakė buvęs Vilniaus meras.

Buvusio Vilniaus mero konservatoriaus V. Navicko nesutarimai su partijos kolega savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču kilo 2010 metų gegužę.

Š.Skučas teisme tikino, kad sostinės vadovas reikalavo perrašyti bendrovių „Vilniaus šilumos tinklų“ ir „Vilniaus vystymo kompanijos audito išvadas“. Alyvos į ugnį šliūkštelėjo viešas Š. Skučo pareiškimas, kad savivaldybė už Balsių vidurinės mokyklos statybą neva permokės 82 mln. litų.

Meras už tai Š. Skučui žodžiu nurodė parašyti atsistatydinimo pareiškimą, nutarė pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimą ir per tarybos posėdį pasiūlė kontrolierių atleisti iš pareigų.

Tarybos nariai Š. Skučo neatleido, o jis teismo salėje nagrinėjant V. Navickui mestus kaltinimus prisipažino, jog skaičių, kiek miestas yra neva permokės už mokyklos statybą, nustatė pats. 82 mln. litų tebuvo išgalvotas skaičius.

Tapęs meru ir aptikęs savivaldybei nenaudingą tuščių patalpų Vilniaus verslo uoste nuomos sutartį, jis kreipėsi į prokurorus dėl viešojo intereso gynimo.

Ta sutartis be teisės ją nutraukti 10 metų buvo sudaryta, kai Vilniui vadovavo „tvarkietis“ Juozas Imbrasas. V. Navickas ne kartą sakė, kad ši sutartis miestui nereikalinga ir nenaudinga, tai – pinigų plovimas.

2007 metų pabaigoje bendrovė „Vilniaus planas“, kurios steigėja ir vienintelė savininkė yra savivaldybė, kreipėsi į bendrovę „Nekilnojamojo turto gama“ su prašymu išnuomoti patalpas, esančias Vilniaus verslo uoste – pastate šalia savivaldybės dangoraižio.

„Nekilnojamojo turto gama” priklauso bendrovei „Vėtrūna“, kuri seniai garsėja glaudžiais ryšiais su „tvarkiečiais“.

Nors savivaldybėje patalpų netrūksta, „Nekilnojamojo turto gama“ dešimčiai metų jai išnuomojo 2,216 tūkst. kvadratinių metrų ploto. Kvadratinio metro kaina – 65 litai.

Viename išnuomotame aukšte įsikūrė keturios sostinės savivaldybei priklausančios tarnybos ir įstaigos.

Kitas išnuomotas aukštas liko nenaudojamas. Jo plotas – daugiau kaip tūkstantis kvadratinių metrų. Taip vien tik už orą savivaldybė keletą metų atseikėdavo po 1 mln. litų.

Kai savivaldybė nutraukė sutartį dėl patalpų nuomos, iš prokuratūros sulaukė atsakymo, kad ši viešojo intereso negins.

Prasidėjus ikiteisminiam tyrimui dėl V. Navicko neva padarytų nusižengimų, prokuratūros vaidmuo buvo itin didelis.

„Ši byla turėjo būti nutraukta dar ikiteisminio tyrimo metu. Juk kaltinimai turi būti pagrįsti įrodymais, o ne gandais, prielaidomis. Bet ir toliau buvo rašomi storiausi tomai ir atliekamos ekspertizės.

Gal tai buvo būdas atsiskaityti su manimi dėl to, jog nutraukiau miestui nenaudingą sutartį? Aišku tiktai viena – prokuratūra nenurims ir iš jos sulauksiu dar vieno – kasacinio skundo“, – įsitikinęs buvęs meras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi