Lietuvoje

2018.09.20 14:28

S. Skvernelis kategoriškas dėl LEU pastatų: neleis savivaldybei jų „praryti“

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2018.09.20 14:28

Premjeras ramina – nors sprendimas dėl Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) pastatų dar nepriimtas, jie vienaip ar kitaip bus panaudoti švietimo padėties gerinimui. Kol kas neaišku, ar pastatai bus perduoti kuriai nors kitai aukštajai mokyklai, ar parduoti.

Parlamentaras Vytautas Juozapaitis Seime vykusioje vyriausybės valandoje premjero klausė, ką ketinama daryti su LEU pastatais. Politikas sakė turintis žinių, kad pastatai buvo pažadėti vienai aukštajai mokyklai, tačiau esą tokių buvo atsisakyta, nes pastatus norima parduoti.

„Vakar skaičiau, kad Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į vyriausybę, kad perduotų šitą pastatą savivaldybei. Koks likimas šio pastato, kuris gan patrauklus ir kitoms aukštosioms mokykloms, nes ten puiki infrastruktūra ir prieš keletą metų daug milijonų sukišta europinių lėšų“, – kalbėjo V. Juozapaitis.

V. Juozapaitis, E. Genio/LRT nuotr.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad dar vykdant pertvarką buvo nuspręsta, kad nesvarbu, kokie sprendimai būtų priimti, lėšos, gautos už pastatus, būtų skirtos tik švietimo reikmėms finansuoti. Anot jo, už gautas lėšas būtų galima renovuoti aukštųjų mokyklų bendrabučius.

„Tačiau šiandien galiu pasakyti, greičiausiai, kad šis pastatas bus naudojamas aukštojo mokslo ir švietimo reikmėms. Dalis tų pastatų bus labai racionaliai panaudota veikloje, susijusioje su moksliniais tyrimais, mokslinių tyrimų institutais.

Dalis, kuri yra bevertė, kalbant apie išlaikymo kaštus ir energetinį efektyvumą, matyt, teks dėl jos priimti kitokį sprendimą“, – kalbėjo premjeras.

Savivaldybei pastato neduos

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį bendru sutarimu nusprendė kreiptis į vyriausybę dėl LEU centrinių rūmų perdavimo į savivaldybės rankas.

„Ilgus metus LEU pastatai buvo Vilniaus ir didelės dalies Lietuvos švietimo ašimi, tačiau jų ateitis dabar nėra aiški. Vilniuje moksleivių skaičius nuosekliai auga, su juo auga ir poreikis naujoms mokykloms ar darželiams.

S. Skvernelis, E. Genio/LRT nuotr.

Būtent todėl šiandien kreipiamės į vyriausybę prašydami perduoti LEU centrinius rūmus savivaldybei ne tik siekdami juos išsaugoti švietimo reikmėms, bet ir norėdami efektyviai planuoti būtinas švietimo investicijas bei taupyti vilniečių pinigus“, – pristatant rezoliuciją kalbėjo tarybos narys Vytautas Mitalas.

Komentuodamas savivaldybės prašymą perduoti pastatus, S. Skvernelis juokavo, kad jai trūksta fantazijos ir vargu, ar gali ką gero pasiūlyti. Pasak ministro pirmininko, vyriausybė geranoriškai į LEU pastatą įleido vienos mokyklos moksleivius tam, kad jiems nereikėtų mokytis „statybų aikštelėje“.

„Įleidome į universiteto pastatą tam, kad galėtų pralaukti tą laiką, kol atsiras fantazija ir pabaigs renovacijos darbus. Tai nereiškia, kad geranoriškai ištiesus pagalbos ranką galima „praryti“ visą pastatą, o tada jį nugriauti. Taip tikrai nebus. Viskas, kas susiję su šiuo turtu, turi likti švietimui“, – teigė S. Skvernelis.