Lietuvoje

2018.09.20 11:01

Aplinkos ministras K. Navickas į komandą pasikvietė aršiausią savo priešininką

15min.lt2018.09.20 11:01

Jei nori užtildyti ar paversti rėmėju pagrindinį oponentą – pakviesk į savo komandą. Tokios taktikos laikosi Aplinkos ministras Kęstutis Navickas, ketvirtadienį į savo komandą pasikvietęs pagrindinį protesto prieš miškų kirtimą Labanoro girioje organizatorių Andrejų Gaidamavičių. Šis neigia, kad tai gali būti bandymas užtildyti protestus prieš miškų kirtimus.

Antradienį ministrui lankantis Labanoro girioje, A. Gaidamavičius buvo protesto organizatorius, lydėjo ministrą po kirtavietes ir net įtikino keisti maršrutą.

„Šįryt paskambino ministras ir pasiūlė tapti visuomeniniu konsultantu. Suprantu, kad mano ir ministro santykiai šiuo metu nėra patys geriausi, tačiau noriu padėti tyrime. Jei matysiu, kad ministro komanda nieko nenorės keisti – aš pasitrauksiu“, – 15min sakė A. Gaidamavičius.

„Jis paaiškino, kad nori kaip galima geriau išnaudoti tą mėnesio nekirtimą Labanore ir įtraukti mane į sprendimų priėmimą. Todėl sutikau. Dar nežinau, kuriam laikui. Gal tik mėnesiui, kol spręsis Labanoro reikalai, gal ir ilgiau“, – teigė aktyvistas.

Beje, abu juos sieja ekologinis judėjimas „Atgaja“, kuriai abu priklausė. Beje, A. Gaidamavičius yra buvęs europarlamentaro Broniaus Ropės patarėjas.

Apie tai, kad protestų rengėją kviečia į savo komandą, ministras ketvirtadienį paskelbė feisbuke.

Ministro konsultantu jis dirbs neatlygintinai. Pagrindiniu tikslu jis laiko kirtimų saugotinose teritorijose ribojimą, riboti plynus kirtimus.

Aplinkos ministras K. Navickas 15min teigė, kad konsultantu E. Gaidamavičių pakvietė todėl, kad „reikia stiprios ekocentrinistinės pozicijos“. Ministras tvirtino duosiantis patarėjui užduočių, susijusių su miškų politika.

Trečiadienį Aplinkos ministerija paskelbė mėnesiui stabdanti kirtimus Labanoro regioniniame parke, kol bus peržiūrėtos kirtimo planavimo procedūros. Valstybinei miškų tarnybai pavesta per šį laikotarpį patikrinti, kaip laikomasi miško kirtimo taisyklių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt