Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.20 08:23

K. Navickas apie miškų kirtimus: reikia dėti ant stalo visus argumentus – už ir prieš

Kilus visuomenės nepasitenkinimui dėl Labanoro regioniniame parke ir kitur kertamų valstybinių miškų, Seimui siūloma griežtinti miškų kirtimus. Tiesa, pasak aplinkos ministro Kęstučio Navicko, diskutuojant dėl miškų kirtimo būtina įvertinti visus argumentus, taip pat ir ekonominius.

Siūloma saugomose teritorijose apriboti plynuosius miškų kirtimus. Naujos kirtimų taisyklės galiotų maždaug 15-ai proc. miškų.

Aplinkos ministras, reaguodamas į visuomenės trečiadienį nurodė Labanoro regioniniame parke mėnesiui stabdyti valstybinių miškų kirtimus.

K. Navickas LRT RADIJUI ketvirtadienį pažymėjo, kad, kalbant apie kirtimus, yra daug senų problemų, kurias bandoma spręsti, taip pat pabrėžė, kad būtina įvertinti visus argumentus, taip pat ir ekonominius.

„Kur matau spragas, kur pirmiausia noriu kreipti dėmesį, tai pirmiausia į planavimą, <...> kai atsiranda dideli [iškirsti – LRT.lt] plotai. Tai jau yra signalas, kad kažkas nesuveikė. Nesvarbu, kad tai yra privataus ir valstybinio miško sanglauda, vis tiek turi būti nuoseklus planavimas.

Antras dalykas – turime labai vertingus miško plotus dideliuose masyvuose, juos reikia saugoti. Ir trečia, jei visuomenė sutaria, kad reikia saugoti didelį masyvą, esame pasirengę netekti ekonomikai tam tikros dalies, – taip pat esame atviri apie tai kalbėtis, bet reikia dėti ant stalo visus argumentus už ir prieš – taip pat ir ekonominius“, – LRT RADIJUI kalbėjo aplinkos ministras.

Premjeras Saulius Skvernelis šį pirmadienį su aplinkos ministru sutarė, kad turėtų būti griežtinama kirtimų vertinguose Lietuvos miškuose tvarka.

Planuojama dvigubinti plotus, kuriuose negalima ūkinė veikla, riboti plynus kirtimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi