Lietuvoje

2018.09.19 22:20

Tauragės rajono valdžia neįgaliųjų neįleidžia į atnaujintą sporto salę

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.19 22:20

Tauragės rajono valdžia neįgaliesiems užtrenkė „Bastilijos“ sporto salės duris, esą neįgaliųjų vežimėliai sugadins naują grindų dangą. Savivaldybės tarybos opozicijos atstovai dėl neįgaliųjų diskriminacijos žada kreiptis į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą.

Tauragės rajono neįgalieji turi gražią tradiciją – kasmet organizuoja tarprajonines sporto varžybas. Į jas susirinkę per 100 žmonių jėgas išmėgina šachmatų, smiginio, krepšinio baudų mėtymo, vežimėlių figūrinio važiavimo ir kitose rungtyse.

Daugiau kaip dešimtmetį neįgaliųjų varžybos vyko Tauragės rajono savivaldybei priklausančiame „Bastilijos“  komplekse, tačiau 2018 metais neįgaliesiems sporto salės durys buvo užtrenktos.

Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus sako, kad sporto komplekso administratorius neįleido į sporto kompleksą ir liepė leidimo eiti pas merą. Administratorius į kompleksą neįleido dėl to, kad nesubraižytų grindų.

Nuo neįgaliųjų valdininkai saugo naujai sudėtas sporto salės grindis. Mokesčių mokėtojams jos kainavo 60 tūkstančių eurų.

Neįgaliuosius ginti stojusi vietos politikė piktinasi, kad neįgaliųjų integracija į visuomeninį gyvenimą – tik kalbos.

Neįgaliesiems šalies savivaldybėse kasmet sudaroma vis daugiau galimybių įsilieti į visuomeninį gyvenimą, tačiau problema, patekti į kai kurias patalpas, vis dar yra.

Plačiau apie tai – Marijos Gabrienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt