Lietuvoje

2018.09.19 16:09

2020 metais liks tik vienas pagalbos numeris

LRT.lt2018.09.19 16:09

Nuo 2020-ųjų skubią pagalbą bus galima iškviesti vienu numeriu – 112. Dabar veikiantį atskirą greitosios pagalbos iškvietimo numerį pakeistų medicinos konsultacijų linija.

Vyriausybė trečiadienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam ir suderintam Bendrojo pagalbos centro (BPC) modernizavimo planui.

Pagal numatytą ir etapais vykdomą planą numatoma modernizuoti BPC įrangą, sukurti aiškius tarnybų bendradarbiavimo algoritmus.

„Siekiama, kad gyventojams gerėtų teikiama paslauga, atsirastų bendras aptarnavimo standartas, trumpėtų laikas, per kurį suteikiama pagalba. Taip pat norime pasiekti, kad specialistai nebegaištų laiko konsultuodami žmones, jei jiems nereikia skubios pagalbos, nes dėl to užstringa skambučiai žmonių, kuriuos išties ištiko rimta bėda. Sutarėme su Sveikatos apsaugos ministerija, kad turi atsirasti atskira linija, kuria būtų teikiamos medicininės konsultacijos. Panaši konsultacijų linija ypač pasiteisino policijoje“, – pranešime žiniasklaidai aiškina vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Siekiant efektyvesnio, kokybiškesnio ir ekonomiškesnio BPC ir pagalbos tarnybų bendradarbiavimo, anot vyriausybės, bus peržiūrėtas ir naujai nustatytas BPC ir visų pagalbos tarnybų operatyvios sąveikos mechanizmas, sąlygos bei bendradarbiavimo ypatumai, priimant pranešimus apie pagalbos poreikį, juos perduodant pagalbos tarnybų pajėgoms ir vykdant jų valdymą. Informacijos perdavimas iš BPC į tarnybas sutrumpėtų apie 20–60 sekundžių.

Sudarius aiškų algoritmą, prie sistemos esą atsiras galimybė jungtis ir kitoms tarnyboms – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, savivaldybių viešosios tvarkos skyriams.

Optimizavus dabar tarnybų naudojamas skirtingas IT sistemas, pasirinkus vieningą modelį, tikimasi, sumažės aptarnavimo ir reikalingo nuolatinio atnaujinimo kaštai.

Taip pat numatoma didinti BPC operatorių darbo užmokesčio fondą, į dispečerines pritraukti dirbti didelę patirtį turinčius į ankstyvą pensiją išėjusius pareigūnus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.