Lietuvoje

2018.09.19 16:22

Per popiežiaus vizitą pareigūnai ragina gyventojus vengti sumaišties

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.09.19 16:22

Policija primena, kad savaitgalį Lietuvoje lankantis popiežiui Pranciškui, Vilniuje ir Kaune dirbs šimtai pareigūnų, bus daug eismo ribojimų, o į susitikimus su Šventuoju Tėvu atvykstantys asmenys bus tikrinami.

„Būkime kantrūs, draugiški ir paslaugūs aplinkiniams, renginių dalyviams ir jų organizatoriams, dirbantiems savanoriams, pakluskime taisyklėms ir pareigūnų nurodymams. Planuokime vykimą į renginius, pasilikime laiko atsargą, išvenkime nereikalingos skubos ir sumaišties“, – prieš vizitą prašo Lietuvos policija.

Kaip LRT TELEVIZIJAI sako Policijos departamento viešosios valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis, pareigūnai popiežiaus vizitui ruošėsi daugiau nei pusę metų – įvertino eilę labiausiai tikėtinų scenarijų, planavo, kaip užtikrinti saugumą.

Pareigūnas primena, kad į renginius, kuriuose dalyvaus popiežius, pareigūnai leis įsinešti ne visus daiktus.

„[Rekomenduojama] nesinešti tokių daiktų, kaip peiliai, neaiškios paskirties daiktų, nesivesti gyvūnų. Tokius elementarius dalykus, kaip vanduo, užkandžiai, skėčiai, jei jie nekels jokių įtarimų pareigūnams, bus galima neštis“, – sako jis.

Pasak pareigūno, kai popiežius judės papamobiliu, jo maršrute eismas bus visiškai uždraustas, tačiau ir kitur bus daug eismo ribojimų.

Išsamiau – pokalbio įraše.

Visą popiežiaus vizito programą galite rasti čia.

Visus renginius, kuriuose dalyvaus Lietuvoje rugsėjo 22–23 d. viešėsiantis popiežius Pranciškus, transliuos LRT.