Lietuvoje

2018.09.19 16:22

Per popiežiaus vizitą pareigūnai ragina gyventojus vengti sumaišties

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.09.19 16:22

Policija primena, kad savaitgalį Lietuvoje lankantis popiežiui Pranciškui, Vilniuje ir Kaune dirbs šimtai pareigūnų, bus daug eismo ribojimų, o į susitikimus su Šventuoju Tėvu atvykstantys asmenys bus tikrinami.

„Būkime kantrūs, draugiški ir paslaugūs aplinkiniams, renginių dalyviams ir jų organizatoriams, dirbantiems savanoriams, pakluskime taisyklėms ir pareigūnų nurodymams. Planuokime vykimą į renginius, pasilikime laiko atsargą, išvenkime nereikalingos skubos ir sumaišties“, – prieš vizitą prašo Lietuvos policija.

Kaip LRT TELEVIZIJAI sako Policijos departamento viešosios valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis, pareigūnai popiežiaus vizitui ruošėsi daugiau nei pusę metų – įvertino eilę labiausiai tikėtinų scenarijų, planavo, kaip užtikrinti saugumą.

Pareigūnas primena, kad į renginius, kuriuose dalyvaus popiežius, pareigūnai leis įsinešti ne visus daiktus.

„[Rekomenduojama] nesinešti tokių daiktų, kaip peiliai, neaiškios paskirties daiktų, nesivesti gyvūnų. Tokius elementarius dalykus, kaip vanduo, užkandžiai, skėčiai, jei jie nekels jokių įtarimų pareigūnams, bus galima neštis“, – sako jis.

Pasak pareigūno, kai popiežius judės papamobiliu, jo maršrute eismas bus visiškai uždraustas, tačiau ir kitur bus daug eismo ribojimų.

Išsamiau – pokalbio įraše.

Visą popiežiaus vizito programą galite rasti čia.

Visus renginius, kuriuose dalyvaus Lietuvoje rugsėjo 22–23 d. viešėsiantis popiežius Pranciškus, transliuos LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.