Lietuvoje

2018.09.19 07:06

Mokytojai skundžiasi, kad dėl etatinio modelio neaiškumų negali dirbti

Mokytojai gauna pirmuosius avansus po etatinio apmokėjimo įvedimo. Skelbiama, kad daugiau nei 90 proc. mokyklų pateikė mokinių duomenis, pagal kuriuos bus skaičiuojamos reikalingos lėšos ir etatai. Mokytojai teigia, kad dėl etatinio modelio kilusių neaiškumų negali dirbti savo tiesioginio darbo.

Švietimo ir mokslo ministerija teigia, kad avansus gaus ir naujų sutarčių dar nepasirašę mokytojai, mat senosios dar nenutrauktos, o atlyginimo likutis, jei toks priklausys, esą bus sumokėtas kito mėnesio pradžioje.

Naująsias etatinio apmokėjimo sutartis privaloma pasirašyti iki rugsėjo pabaigos. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kritikuoja ministeriją, kad Švietimo informacinė sistema, kurioje skaičiuojami mokyklų finansai – kiek lėšų ir etatų yra skiriama, tinkamai veikti pradėjo neseniai, o mokytojai nežino, kokius atlyginimus jei iš tikrųjų gaus.

Tuo metu Švietimo ir mokslo ministerija ragina pedagogus naudotis jų sukurta skaičiuokle, nuo antradienio mokyklose ir savivaldybėse konsultacinius vizitus vykdo specialios mobiliosios grupės, veikia ir karštoji linija.