Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.18 21:20

Socialdemokratų frakcija nerems naujų tyrimų komisijų Seime

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.09.18 21:20

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas kritiškai vertina „valstiečių“ ir konservatorių konfliktus parlamente, kuriuos lydi naujų tyrimo komisijų iniciatyvos. Anot jo, socdemų frakcija naujų tyrimų parlamente nerems.

„Mes nerėmėme ir neremiame“, – LRT.lt antradienį po LSDP prezidiumo posėdžio sakė G. Paluckas, paklaustas, ar socdemai remtų naujas tyrimų komisijas parlamente.

Socdemų lyderis neslėpė kritiškai vertinantis „valstiečio“ Stasio Jakeliūno inicijuotą parlamentinį tyrimą apie prieš dešimtmetį Lietuvą sukrėtusią finansinę krizę.

„Tai yra labai nenaudinga Lietuvai ir politinei sistemai siaurąja prasme. Tai, kas dabar vyksta, yra pastangų ir laiko deginimas, užsiimant politine archeologija, siekiant siaurių politinių tikslų rinkimuose. Tu nepakeisti to, kas buvo prieš dešimt metų. Apie tuos dalykus kalbėta ne kartą ir žiniasklaidoje, ir anksčiau vykusiose komisijose. Jei paklausi tų pačių komisijų iniciatorių, „ko jūs realiai siekiate“, jie aiškina „mes siekiame viešumo“. Viešumas yra, žmonės žino“, – komentavo G. Paluckas.

LSDP pirmininkas tvirtino priekaištų turintis ir opoziciniai konservatorių frakcijai.

„Turiu priekaištų ne tik valstiečiams-žaliesiems, bet ir konservatoriams [...] dėl įvairiausių „agrokomisijų“ inicijavimo. Dabar mes matome įvairiausius naujadarus: S. Jakeliūnas puls už tai, kad jį užpuolė. Klausykite, mes neturime problemų? Nežinau, kaip tai atrodo visuomenei, bet man šitos dviejų didžiausių frakcijų Seime veikimas atrodo žiauriai nekonstruktyvus ir Lietuvai nenaudingas“, – kalbėjo G. Paluckas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi