Lietuvoje

2018.09.18 20:46

G. Paluckas: tarp LSDP kandidatų į prezidentus turime vieną pirmaujantį

Gytis Pankūnas, LRT.lt2018.09.18 20:46

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas patvirtino, kad partijos skyrių apklausoje dėl socdemų kandidatų į prezidentus dažniausiai minimos eurokomisaro Vytenio Povilo Andriukaičio, europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės ir Seimo narės Rasos Budbergytės pavardės, tačiau vienas jų, anot socdemų lyderio, šiuo metu pirmauja.

„Dabar vyksta kandidatų į prezidentus kėlimo procedūra. Procedūra yra plati, demokratiška – skyriai kelia, svarsto kandidatus ir iki spalio 6 dienos, kai vyks mūsų taryba, jie jau turi būti savo pagrindinius nutarimus priėmę“, – antradienį LRT.lt po Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prezidiumo posėdžio sakė socdemų pirmininkas G. Paluckas.

Jis patvirtino, kad daugiausiai socdemų palaikymo kol kas sulaukė V. P. Andriukaitis, V. Blinkevičiūtė ir R. Budbergytė.

„Šiuo metu yra apie 40 skyrių, tai yra du trečdaliai, jau yra priėmę savo sprendimus. [...] Yra vienas pirmaujantis, bet palaukime tas dvi savaites“, – atskleisti socialdemokratų skyrių numylėtinio nenorėjo G. Paluckas.

LRT.lt primena, kad europarlamentarė, socdemė V. Blinkevičiūtė yra minėjusi, kad dalyvauti 2019 m. prezidento rinkimuose nenori ir mieliau rinktųsi tolesnį darbą Europos Parlamente.

V. P. Andriukaitis ir R. Budbergytė savo pozicijų dėl galimybės dalyvauti šalies vadovo rinkimuose nėra atskleidę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt