Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.18 20:28

Socdemų siekis EP rinkimuose – du mandatai

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.09.18 20:28

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) po kitąmet įvyksiančių Europos Parlamento (EP) rinkimų tikisi išlaikyti savo pozicijas, tai yra, laimėti du europarlamentarų mandatus, LRT.lt sako LSDP lyderis Gintautas Paluckas.

„Lyginant su kitais nacionaliniais rinkimais, EP rinkimai yra unikalūs, aktyvumas juose yra stipriai mažesnis ir atitinkamai nuspėti rezultatus sudėtinga. Lojalesnių atėjusių balsuoti rinkėjų koncentracija dažnai tuos lūkesčius labai stipriai koreguoja, bet iš principo, net ir turint galvoje svaresnį „valstiečių“ atsiradimą toje politinėje arenoje, lyginant su praėjusiais EP rinkimais, mes vis tiek norėtume išlaikyti savo pozicijas. Tai yra du europarlamentarų mandatai“, – antradienio vakarą po LSDP prezidiumo posėdžio LRT.lt sakė G. Paluckas.

Jis informavo, kad partijos prezidiumo posėdyje nuspręsta, kad skyrių iškeltų kandidatų į EP sąrašas bus perduotas LSDP tarybai.

„Sąrašas teikiamas tarybai, o taryba paskui paskelbs jį reitingavimui. Vyks visuotinis reitingavimas skyriuose ir tuomet turėsime galutinį 22 asmenų sąrašą“, – tvirtino G. Paluckas.

Anot jo, kandidatų į EP sąrašas dar gali būti papildytas.

LRT.lt primena, kad šiuo metu socdemams EP atstovauja du europarlamentarai – Zigmantas Balčytis ir Vilija Blinkevičiūtė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi