Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.18 23:30

Emigrantams, norintiems grįžti į Lietuvą, sukurta speciali telefono linija

Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai nuo šio pirmadienio gali naudotis nemokama telefono linija, į kurią paskambinę, gali sužinoti visą reikiamą informaciją, kaip pasiruošti grįžimui į Lietuvą. Kaip LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ sakė projekto koordinatorius Justinas Uba, tokios linijos poreikis tikrai buvo juntamas, nes emigrantai prieš grįždami į Lietuvą turi įvairių klausimų.

„Lietuviai domisi vaikų leidimu į mokyklą, švietimo sistema, kokius dokumentus reikia parsivežti į Lietuvą, kokios skiriamos socialinės išmokos. Taip pat kyla klausimų dėl užsieniečių Lietuvoje, nes dažnai migrantai grįžta su svetimtaučiais partneriais, kai kurie Lietuvoje nori kurti verslą“, – pasakojo J. Uba.

Per pirmą parą į šią nemokamą liniją sulaukta poros skambučių, tačiau, kaip teigė J. Uba, sukurti tokią liniją poreikis tikrai buvo. Didžiausia lietuvių bendruomenė užsienyje yra Jungtinėje Karalystėje. Artėjant „Brexit“ vis daugiau lietuvių kreipiasi į Migracijos informacijos centrą su klausimais apie tai, kaip reikia pasiruošti grįžimui į Lietuvą.

Šios linijos poreikis parodys, ar reikia tokios linijos ir kitose šalyse gyvenantiems lietuviams.

Jungtinėje Karalystėje gyvenantys emigrantai į specialią liniją gali skambinti numeriu +44-8000-318-521, o daugiau informacijos gali rasti puslapyje renkuosiLietuva.lt.

Daugiau apie tai – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi