Lietuvoje

2018.09.18 17:11

P. Gražuliui bus siūloma dirbti Kultūros komitete

BNS 2018.09.18 17:11

Po visuomenės peticijos ir Seimo narių protesto dėl Petro Gražulio darbo Žmogaus teisių komitete šiam parlamentarui bus siūloma pereiti į Kultūros komitetą.

Tai sutarta antradienį per parlamentinių frakcijų seniūnų susirinkimą pas Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį.

„Yra sutarimas, kad Petras Gražulis tikrai neturėtų būti Žmogaus teisių komitete, ir nutarta siūlyti jam pereiti į Kultūros komitetą. R. Karbauskis pasakė, kad jam, kaip Kultūros komiteto pirmininkui, tinka visi Seimo nariai, ir P. Gražulis tinka. Tik reikia dar su pačiu P. Gražuliu suderinti“, – po susirinkimo BNS sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

P. Gražulis BNS piktinosi, kad sprendimas priimtas jam nedalyvaujant: „Sprendimas priimtas už akių. Manęs net neišklausius.“  

Jis teigė pats nesutiksiąs dirbti Kultūros komitete.

„Bus balsuojama Seime ir dar turėsiu vieną galimybę išsakyti šiuo klausimu savo poziciją, kad nė vieno Seimo nario nėra labiau nusipelnusio būti Žmogaus teisių komitete kaip aš, kadangi nė vienas  Seimo narys sovietmečiu nebuvo Helsinkio grupėje ir negynė sovietiniais laikais žmogaus teisių (...)“, – aiškino P. Gražulis. 

Paklaustas, ar boikotuos darbą Kultūros komitete, jeigu jį Seimas ten pasiųs dirbti, P. Gražulis tvirtino šio klausimo nekomentuosiąs, nes nežino, kaip toliau elgsis.

P. Gražulis šiuo metu priklauso Mišriai Seimo narių grupei, nes „tvarkiečiai“ atsisakė su juo dirbti vienoje frakcijoje. Tuo metu Mišri Seimo narių grupė Žmogaus teisių komitete jau turi savo atstovą – Justą Džiugelį.

„Tikiuosi, jį pavyks ištraukti iš Žmogaus teisių komiteto“, – teigė E. Gentvilas.

Seimo opozicinių konservatorių bei liberalų frakcijų atstovai atsisakė su P. Gražuliu dirbti Seimo Žmogaus teisių komitete.

Konservatoriai Andrius Navickas bei Sergejus Jovaiša ir liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen kreipėsi į parlamento vadovybę ragindami atšaukti jį iš komiteto ir „neleisti labai svarbiam Žmogaus teisių komitetui, svarstančiam itin jautrius klausimus, tapti politinės klounados vieta“.

„Jei Seimo narys P. Gražulis liks komitete, vertinsime tai, kaip principų, kuriuos įpareigotas ginti šis komitetas, paniekinimą ir nematome galimybės tęsti darbo šiame komitete“, – konservatorių frakcijos pranešime cituojamas Seimo narys A. Navickas.

Savo ruožtu žmogaus teisių gynėjai surinko 16 tūkst. parašų prieš P. Gražulio darbą komitete ir nori juos perduoti Seimo pirmininkui.

Vasarą paaiškėjo, kad parlamentaras turi nesantuokinį vaiką. Žiniasklaida pranešė, jog buvusi Seimo nario mylimoji kaltina politiką nesirūpinant dukra.

P. Gražulis taip pat yra aktyvus seksualinių mažumų kritikas.

Tikimasi, kad vietoj P. Gražulio dirbti į Žmogaus teisių komitetą grįš neseniai į Kultūros komitetą paskirta „tvarkietė“ Onutė Valiukevičiūtė.