Lietuvoje

2018.09.18 14:54

E. Gentvilas siūlo keisti Seimo statutą ir atstatyti opozicijos teises

LRT.lt2018.09.18 14:54

Eugenijus Gentvilas siūlo keisti Seimo statutą ir užtikrinti opozicijos teises Seime – į kiekvieno posėdžio darbotvarkę įtraukti bent 10 proc. opozicijos siūlomų klausimų. Taip pat, parlamentaras siūlo sugrąžinti opozicijai teisę turėti bent 2 Seimo pirmininko pavaduotojus.

„Iš maždaug 700 įstatymų projektų registruotų šios sesijos darbų programoje, apie 160 įstatymų projektų yra pateikę opozicinių frakcijų atstovai, akivaizdu, kad per tas darbotvarkes, kurios yra numatytos dabartiniame statute, opozicijai bus skiriama daugiausiai 4 posėdžiai, tačiau opozicinės frakcijos, kurios yra pateikusios apie 23 proc. šios sesijos darbų programos klausimų niekaip nespėja per tuos 4 posėdžius pateikti visų savo projektų“, – E. Gentvilas cituojamas Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešime. 

E. Gentvilo teigimu, opozicija kiekvienoje sesijoje registruoja 25–30 proc. įstatymų projektų, tačiau dėl laiko stokos lieka užribyje, įstatymų projektai net po pateikimo svarstymo stadijoje užstringa, todėl, kaip teigia liberalai, būtina atstatyti bent minimalias opozicijos teises, skiriant kiekvieno posėdžio darbotvarkėje bent 10 proc. opozicijos klausimams.

Seimas po pateikimo pritarė parlamentaro siūlymui, kurį planuojama svarstyti lapkričio mėnesį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt