Lietuvoje

2018.09.20 12:00

STT atliko kratas Telšių savivaldybėje, sulaikytas laikinasis administracijos vadovas

BNS, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2018.09.20 12:00

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį atliko kratas Telšių rajono savivaldybėje, pareigūnai sulaikė laikinąjį savivaldybės administracijos direktorių.

„Jie buvo atvykę nuo 8 val. (...) ir prieš porą valandų išvyko“, – BNS sakė rajono meras Darbo partijos atstovas Petras Kuizinas.

Pasak jo, STT sulaikė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją, laikinai einantį direktoriaus pareigas „darbietį“ Kęstutį Anglicką.

Mero teigimu, taip pat sulaikyti Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gintautas Lukauskas ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Laima Simanauskienė.

P. Kuizinas pranešė jau paskyręs kitą administracijos direktoriaus pavaduotoją Rimantą Žebrauską eiti direktoriaus pareigas.

Meras teigė nežinantis, ką tiria STT pareigūnai.

„Man jokios informacijos nesuteikta, jie dirba, kažką daro“, – kalbėjo meras.

STT atstovė spaudai Renata Endružytė LRT RADIJUI patvirtino, kad STT Šiaulių valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos Telšių rajono savivaldybėje ir todėl atliekamos kratos įtariamųjų asmenų darbo vietose ir namuose.

Atstovės teigimu, šiuo metu sulaikyti iš viso penki asmenys: trys jau minėti savivaldybės atstovai ir du privačių bendrovių atstovai.

Paklausta, kokia korupcine veikla įtariami savivaldybės darbuotojai, R. Endružytė teigė negalinti pateikti detalesnės informacijos: „Procesiniai veiksmai vis dar atliekami, bus reiškiami įtarimai, bus atliekami kiti reikalingi suplanuoti veiksmai, todėl detalesnę informaciją galėsime pateikti kiek vėliau.“

STT atstovės spaudai tvirtinimu, įtarimai minėtiems asmenims bus pareikšti dar antradienį.