Lietuvoje

2018.09.22 12:17

Popiežių oro uoste pasitikę vaikai žavisi Pranciškaus laužomomis taisyklėmis ir skleidžiama meile

Virginija Sližauskaitė, LRT.lt2018.09.22 12:17

Vaikai kartais negali paaiškinti, kuo popiežius Pranciškus juos žavi, bet jie jaučia, kad tai – tikras autoritetas, gebantis puikiai bendrauti su jaunimu, portalui LRT.lt popiežiaus pasitikime oro uoste sako palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijos direktorė Violeta Ališauskienė. Kaip teigia į popiežiaus vizitą iš Marijampolės atvykęs moksleivis Dominykas, Šventasis Tėvas žavi atviru ir šiltu bendravimu ir kartais sulaužomomis taisyklėmis.

Išskiria gebėjimą bendrauti su jaunimu

Galimybė pasitikti popiežių vaikams labai svarbi ir įsimintina, sako palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijos direktorė Violeta Ališauskienė. Ji teigia, kad šioje gimnazijoje mokosi tiek vaikai su negalia, tiek pabėgėliai – visi jie integruojami ir džiaugiasi suteikta proga pirmiesiems pasitikti popiežių: „Tikrai to nesitikėjom, bet gavome pasiūlymą iš popiežiaus vizito organizacinio komiteto. Mums tai buvo didelė didelė staigmena.“

Pasak V. Ališauskienės, kartais vaikai negali tiksliai pasakyti, kodėl popiežius toks svarbus, bet labai žavisi jo asmenybe. „Atvyksta tikras autoritetas, vaikai irgi tai jaučia. Dažnai, kalbant apie popiežių Pranciškų, minimas jo paprastumas ir gailestingumas. Norėčiau išskirti ir jo sugebėjimą bendrauti su jaunimu. Būtent todėl ir čia, oro uoste, popiežių pasitinka daug vaikų“, – tikina kalbinta katalikiškos mokyklos direktorė.

Palaimintojo Teofiliaus Matulionio sielovadininkas Gytis Valatka teigia, kad popiežius Pranciškus sujungia žmones: „Aplik daug susijaudinimo ir broliškos meilės. Šis popiežius yra tarsi laidas, meile sujungiantis visus žmones. Kur jis bebūtų, tarp žmonių atsiranda daugiau gėrio. Tai viena esminių priežasčių, kodėl žaviuosi popiežiumi.“

Rolandas Kričėnas, vienos iš popiežių atvykusios pasitikti mergaitės tėvas, teigia, kad visi, kurie susiduria su popiežiaus Pranciškaus asmenybe, nelieka jam abejingi. „Tai – viena charizmatiškiausių asmenybių, turinti daug pozityvo ir dalijanti tai visiems aplink. Tai matyti iš popiežiaus akių, be to, jis linksmas ir per daug nesuvaržytas etiketo“, – pasakoja pašnekovas.

Tiki popiežiaus daromais stebuklais

Iš Marijampolės Marijonų gimnazijos į Vilnių atvykęs Dominykas teigia, kad jaunimas žavisi popiežiumi Pranciškumi, nes jis išsiskiria savo savybėmis: „Man patinka, kad jis šiltas ir atvirai bendrauja. Be to, jis laužo kai kurias senas taisykles, kurios, mano manymu, Bažnyčiai nebūtinos.“

Tos pačios Marijonų gimnazijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Vitkauskas teigia, kad popiežius Pranciškus ir jo atvykimas į Lietuva suteikia itin daug vilties ir pakylėja. „Mane žavi, kad šis popiežius toks paprastas ir nuolankus, jis pastebi tuos, kurie dažnai pamirštami, –  tai ligoniai, vargstantys, beturčiai“, – tikina pašnekovas.

Oro uoste popiežiaus laukia ir berniuko Saturno mama, kuri sako šio popiežiaus ypač laukusi: „Mes tikinti šeima, auginame Saturną, kuris serga cerebriniu paralyžiumi. Tikimės, kad popiežius mus palaimins ir įvyks stebuklas. Juk sakoma, kad popiežius Pranciškus daro stebuklus. Popiežius myli visus, tai akivaizdu. Jis kalba su meile visiems žmonėms, nesvarbu, kas jie bebūtų. Šis popiežius yra tikras Tėvas.“

Popiežių oro uoste pasitiko prezidentės vadovaujama delegacija

Šeštadienį į Lietuvą atvyko popiežius Pranciškus, čia praleisiantis rugsėjo 22–23 d. Vilniaus oro uoste vyko oficialus valstybinis pasitikimas. Visus renginius, susijusius su popiežiaus vizitu, transliuoja LRT. 

Popiežių oro uoste pasitiko prezidentė Dalia Grybauskaitė ir jos vadovaujama delegacija: prezidentas Valdas Adamkus, profesorius Vytautas Landsbergis, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, premjeras Saulius Skvernelis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius bei Lietuvos atstovas prieš Šventojo Sosto Petras Zapolskas, taip pat – mokiniai iš katalikiškų mokyklų, arkivyskupas Gintaras Grušas.

Popiežius Pranciškus vizito Lietuvoje metu lankysis Vilniuje ir Kaune. Rugsėjo 22 d. sostinėje Šventasis Tėvas vyks mandagumo vizito pas prezidentę Dalią Grybauskaitę, vėliau S. Daukanto aikštėje visiems susirinkusiems pasakys kalbą.

Popiežius Pranciškus apsilankys Aušros vartų šventovėje, Katedros aikštėje susitiks su tikinčiu Lietuvoje jaunimu.

Rugsėjo 23 d. iš visos Lietuvos susirinkę tikintieji galės pasimelsi kartu su popiežiumi, aukojančiu šv. mišias Kauno Santakos parke. Sekmadienį Kaune Šventasis Tėvas susitiks su dvasininkais, seminaristais ir pašvęstaisiais. Grįžęs į Vilnių jis lankysis Okupacijų ir Laisvės kovų muziejuje, trumpai sustos prie Geto aukoms atminti paminklo Genocido aukų aikštėje (Rūdninkų skvere).

Visus renginius, kuriuose dalyvaus Lietuvoje rugsėjo 22–23 d. viešėsiantis popiežius Pranciškus, transliuoja LRT.

Popiežiaus laukimo oro uoste akimirkos:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Tomas Vytautas Raskevičius
Išskirtinis interviu 11