Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.18 16:23

Seimas svarsto rinkimų datas: savivaldos vyks kovo 3-iąją, prezidento – gegužės 12-ąją

ELTA 2018.09.18 16:23

Antradienį Seimas pradėjo svarstyti kitais metais vyksiančių Lietuvos prezidento, Europos Parlamento (EP) ir savivaldybių tarybų rinkimų datas. 

Lietuvos prezidento rinkimus siūloma surengti 2019 m. gegužės 12 d. EP rinkimai Lietuvoje turėtų vykti kitų metų gegužės 26 d. 2019 m. kovo 3 d. numatoma surengti savivaldybių tarybų rinkimus.

Tokie nutarimo projektai, kuriuos antradienį Seimui pateikė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, sulaukė parlamentarų pritarimo po pateikimo.

Po svarstymo komitetuose nutarimo projektus Seimo plenarinių posėdžių salėje ketinama toliau svarstyti rugsėjo 25 d. 

Prezidento rinkimų įstatymas numato, kad šalies prezidentą renka Lietuvos Respublikos piliečiai penkeriems metams, remdamiesi visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise, slaptu balsavimu.

Respublikos prezidentu gali būti renkamas Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu.

EP rinkimų datą siūloma Seimui paskelbti vadovaujantis Lietuvos Respublikos rinkimų į Europos Parlamentą įstatymo nuostatomis. 

EP rinkimai Europos Sąjungos (ES) šalyse vyks gegužės 23–26 dienomis. 

Seimas, vadovaudamasis Konstitucija ir savivaldybių tarybų rinkimų įstatymu, turės balsavimu apsispręsti ir dėl savivaldos rinkimų datos paskyrimo.

Savivaldybių tarybų nariai renkami ketveriems metams, remiantis visuotine ir lygia rinkimų teise, slaptu balsavimu tiesioginiuose rinkimuose pagal mišrią rinkimų sistemą. 

Savivaldybės tarybą sudaro savivaldybės tarybos nariai. Vienas tos savivaldybės tarybos narys yra meras. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi