Lietuvoje

2018.09.18 10:47

Popiežius vizitui – visos LRT pajėgos

2018.09.18 10:47

Apie 100 kūrybinių ir techninių darbuotojų, 5 kilnojamosios televizijos stotys, 2 dienos tiesioginių transliacijų ir specialių laidų iš 8 skirtingų lokacijų. Keli mėnesiai intensyvaus pasirengimo ir kūrybinės komandos apmokymų bei konsultacijų su Vatikano ir Apaštališkosios nunciatūros personalu. Tai – LRT resursai ir įdirbis, rengiantis deramai nušviesti šį savaitgalį vyksiantį Šventojo Tėvo vizitą Lietuvoje.

 „Popiežiaus apsilankymas Lietuvoje – istorinis įvykis, neabejotinai vienas svarbiausių šių metų renginių. Darome viską, kad deramai jį nušviestume ir įamžintume ne tik mums, bet ir ateities kartoms. Tai reikalauja ypatingai kruopštaus pasirengimo. Kartu – būtinų komandiruočių, papildomų kuro sąnaudų, papildomo apmokėjimo savaitgaliniu tarifu ir t.t. Renginius transliuos visos LRT kilnojamosios televizijos stotys (KTS), papildomai samdome dar dvi KTS, iš viso transliuos daugiau kaip 100 LRT žmonių. Mums tai – neeilinis iššūkis ir turinio, ir technologine prasme“, – pasakoja LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. 

„Nedaug turime tokio masto transliacijų, kuriose įdarbinta praktiškai visa LRT  –  visi režisieriai, operatoriai, prodiuseriai, – šypsosi LRT vyriausioji režisierė Asta Einikytė. – Derindami transliacijas, turėjome išspręsti, kaip jos gali sklandžiai vykti iš mums neįprastų vietų, kad ir Genocido aukų muziejaus rūsių, kur blogas ryšys ir pan. Norime, kad žiūrovai pamatytų Lietuvą Popiežiaus Pranciškaus akimis, tad būsime maksimaliai arti jo ir jo emocijų.“

LRT transliacijos vyks iš visų vietų, kur lankysis Šventasis Tėvas, – Vilniaus Katedros aikštėje, Kauno Santakos parke, Kauno katedroje, Vilniaus Rūdininkų aikštėje, Genocido aukų muziejuje, Prezidentūroje ir oro uoste. Iš LRT studijos bus transliuojamos specialios tiesioginės ir apžvalginės laidos, kurias ves Eglė Daugėlaitė ir Virginijus Savukynas.

Popiežius Pranciškus Lietuvoje lankysis rugsėjo 22-23 dienomis. Iš Vatikano į Lietuvą ir vėliau į Latviją bei Estiją jį lydės du Popiežiaus lėktuve akredituoti LRT žurnalistai – Vykintas Pugačiauskas ir Edvardas Špokas. Šventojo Tėvo atvykimui bus skirtas šio šeštadienio LRT „Labas rytas” (nuo 9 val.), transliuosiantis ir iš Vilniaus oro uosto, kuriame 11.30 val. nusileis Popiežiaus lėktuvas.

Nušviesti Šventojo Tėvo vizitą LRT atsieis apie 90 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt