Lietuvoje

2018.09.18 09:05

K. Navickas ir M. Pulkauninkas vyksta į Labanoro girią: aptars miškų padėtį

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.18 09:05

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas ir Valstybinių miškų urėdijos vadovas Marius Pulkauninkas antradienį vyksta į Labanoro girią. Ministras teigia apžiūrėsiąs miško kirtavietes, ar sparčiai kertamai giriai nėra pavojaus. Tai pat bus aptarta, kaip reikia keisti teisės aktus, kad būtų ribojami plyni kirtimai visose šalies saugomose teritorijose.

Visuomenininkams pradėjus piktintis dėl beatodairiškai kertamų Lietuvos miškų saugomose teritorijose, vyriausybė prabilo, kad griežtins kirtimų tvarką vertinguose miškuose. Gamtininkai sako, kad jau dabar vien Labanoro girios iškirsta apie trečdalį.

Antradienį į Labanorą vykstantys aplinkos ministras ir Valstybinių miškų urėdijos vadovas tikrins, ar iš tikrųjų didžioji dalis iškirsto miško buvo ne privačiose, o valstybės rankose. Šiai giriai gelbėti ieškoma greitesnių būdų.

„Labanoro regioniniame parke yra rengiami dokumentai dėl Labanoro parko prijungimo prie Aukštaitijos nacionalinio parko, tai reiškia, kad Labanoro regioniniame parke bus apriboti plynieji kirtimai“, – sako aplinkos ministras K. Navickas.

Suintensyvėjusį privačių miškų kirtimą aplinkos ministras aiškina kylančia medienos kaina. Vyriausybė nuo kitų metų padidino miškų kirtimo normas – jos turėtų būti 6 proc. didesnės. Aplinkos ministro teigimu, didinama kirtimo norma nepalies tik saugomų teritorijų. Jose bus dvigubinami plotai, kuriuose negalima ūkinė veikla, ribojami plyni kirtimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt