Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.17 17:00

Ateityje siūlo nemaitinti suaugusiųjų Dainų šventės dalyvių – skirtų dienpinigius

Nors šių metų Dainų šventei skirta beveik 3 mln. eurų, pasak vyriausybės kanclerio, organizuojant šventę neišvengta nesklandumų. Ministerijų ir kitų atsakingų institucijų pateiktose ataskaitose nurodyta, kad šventės organizatoriai kartais vėlavo atlikti viešuosius pirkimus, konkurse dalyvavo per mažai maitinimo paslaugas teikiančių įmonių, nebuvo užtikrinta maitinimo kokybė, neįvertinti šventės dalyvių srautai.

Be to, iškilo problemų dėl infrastruktūros, dalyvių apgyvendinimo ir koncertų vietų.

Ateityje siūloma daugiau laiko skirti šventės eisenos pasirengimui, tinkamai sutvarkyti Vingio parko estradą, Kalnų parką, LFF stadioną, atsisakyti suaugusiųjų maitinimo organizavimo ir dalyviams skirti dienpinigių.

„Yra kreiptasi į teismines institucijas, kad būtų neužskaitytos ir nesumokėtos tos sumos, pavyzdžiui, vienai iš maitinimo įstaigų, kuri galimai sukėlė lengvą chaosiuką tomis dienomis ir galimai neatitiko nustatytų maitinimo sąlygų. [...] Reikia labai rimtai pagalvoti, ar tikrai ir suaugusius šventės dalyvius reikia centralizuotai maitinti“, – sako vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.

Dainų šventės finansinę ataskaitą dabar analizuoja nepriklausomi auditoriai, kurie nustatys, ar skirtos lėšos buvo naudojamos teisingai.

Daugiau apie tai – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi