Lietuvoje

2018.09.17 15:27

LGL būstinėje apsilankęs L. Linkevičius išreiškė paramą LGBT bendruomenei

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienio rytą lankėsi Lietuvos gėjų lygos (LGL) būstinėje, norėdamas išreikšti palaikymą seksualinių mažumų bendruomenei. Ministro vizitas vyksta po kelių incidentų, kai vaivorykštės spalvų vėliava papuošto daugiabučio laiptinėje keliskart padegtos durys.

„Jei visuomenėje yra tokių balsų, tarkim kad dėl lytinės orientacijos save kitaip suvokiantys žmonės yra ligoniai arba kad juos reikia gydyti ar deginti duris, tai nepriimtina ir netoleruotina. Tikslas juos palaikyti, [...] bet turbūt praeis daug laiko, kol šie žmonės galės pradėti jaustis laisviau, saugiau, taip, kaip ir turi jaustis kiekvienas pilietis, nepaisant rasės, religijos“, – sakė ministras.

Lietuvos gėjų lygos pirmininkas Vladimiras Simonko sako tokio palaikymo norintis ir iš kitų ministerijų.

„Tai man suteikia viltį, kad ši geroji praktika turėtų būti pavyzdys kitoms ministerijoms, aš kalbu apie Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, niekam ne paslaptis – niekaip negalime prisibelsti iki Švietimo ministerijos, kur yra tiek daug nepadarytų darbų, bet norėtųsi pozityviai matyti situaciją, nepaisant to, kas vyksta Seimo Žmogaus teisių komitete“, – kalbėjo jis.

Policija tiria tris padegimus, pastaruoju metu įvykusius vienoje sostinės daugiabučių laiptinių – joje gyvena ir homoseksualus režisierius Romas Zabarauskas. Pareigūnai sulaikė du ne kartą teistus įtariamuosius, tačiau tvirtina, kad išpuoliai nėra susiję su neapykanta homoseksualiems asmenims.

Seimo Savižudybių ir smurto komisija kitą savaitę į posėdį kviečiasi policijos atstovus aptarti, kaip būtų galima užkirsti kelią tokiems viešosios tvarkos pažeidimams ir neapykantos apraiškoms.