Lietuvoje

2018.09.16 19:15

Juodkrantės valdžia užsibrėžė: rekonstruojant darželį jame atsiras ir pirtis, ir poilsio patalpos

Juodkrantės bendruomenės atstovai sako esantys nustebę, kad  rekonstruojant vaikų darželį jame planuojama įrengti pirtį ir kitas poilsiui tinkamas patalpas. Valdininkai tikina, kad gyventojai matė tik pirminius architekto siūlymus, kurių greičiausia bus atsisakyta. Tačiau neslepiama, kad darželio pastatą planuojama paversti daugiafunkciu centru.

Juodkrantės lopšelyje-darželyje, kurį lanko apie 20 vaikų, dėl smengančių pamatų skilinėja sienos, trūkinėja vamzdžiai. Reikalavimų neatitinka ir virtuvė.

„Jau vienuolikti metai, kaip virtuvė neturi higienos leidimo veiklai. Per paskutinius trejus metus turbūt kas pusmetį girdime iš savivaldybės atstovų (tiek meto, tiek administracijos direktoriaus) tiek žodžiu, tiek raštu, kad planuojama remontuoti. Bet, kaip matome, tie remontai kaip neprasideda, taip neprasideda“, – sako asociacijos „Juodkrantės bendruomenė“ pirmininkė Sandra Berletaitė.

Belaukiant remonto į juodkrantiškių rankas pateko darželio rekonstrukcijos projektas. Jis sukėlė nerimą, kad darželio čia gali nebelikti. Projekto vizija labiau primena SPA centrą su viešbučiu.

„Pirmame darželio aukšte iš visų patalpų vaikų ugdymui bus skirtos tik dvi didelės patalpos. Visos kitos patalpos skirtos (pabandysiu išvardyti) mokymų salei, viešajam tualetui, viešajai valgyklai, pirčiai, baseinui ir kažkokiems nedideliems kabinetukams įkurti, – vardija juodkrantiškė Ieva Vernslauskienė. – Galima įtarti, kad tie kabinetai bus skirti procedūroms, masažams. Visas antras aukštas parengtas kaip viešbutis.“

Pagal juodkrantiškių matytą planą, vaikų ugdymui būtų skirta tik apie 20 proc. viso pastato.

Neringos vicemeras tvirtina, kad Juodkrantės darželio pastato paskirties keisti neketinama, o gyventojų aptarinėjamas projektas - tik išankstinė pasiūlymus rengusio architekto vizija. Viešųjų tualetų, pirčių ar baseinų esą galima atsisakyti, tačiau neslepiama, kad darželį planuojama paversti daugiafunkciu centru.

„Centre veiktų gražiai sutvarkytos dvi ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Toliau mes turime tikrai labai erdvią gražią salę bendruomenės patiems įvairiausiems užsiėmimams. Čia pat vyksta ir neformalusis ugdymas, įvairūs mokymai tiek mūsų švietimo, kultūros sektoriaus darbuotojams, tiek galbūt specialistams iš Lietuvos. Tokiu būdu mes, išplėtę šitą paslaugų spektrą, turime papildomas galimybes šiek tiek ir užsidirbti“, – sako Neringos mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis.

Neringos biudžetui toks projektas – per sunki našta, todėl pagal vyriausybės patvirtintą programą tikimasi gauti 2 mln. eurų lengvatinę paskolą 20 metų.

Po kilusio gyventojų pasipiktinimo savivaldybė sudarė darbo grupę, į kurią pakviesti ir bendruomenės atstovai.