Lietuvoje

2018.09.16 11:01

Specialistai perspėja: apsinuodyti galima ir valgomais vertingais grybais

Indrė Urbaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.09.16 11:01

Šią savaitę dėl apsinuodijimo grybais mirus dviem žmonėms, specialistai ragina gyventojus rinkti tik gerai atpažįstamus grybus bei juos tinkamai apdoroti.

Medikai teigia, kad suvalgius mirtinai nuodingų grybų pirmieji simptomai – pykinimas, vėmimas, viduriavimas –  gali pasireikšti ne anksčiau kaip po penkių valandų.

Specialistai ragina tokiu atveju nedelsiant kreiptis į artimiausią gydytoją, nes apsinuodijus laiko faktorius itin svarbus. Jeigu žmogus kreipiasi anksčiau, didėja tikimybė, kad medikams pavyks išgelbėti gyvybę.

Suvalgius nemirtinai nuodingų grybų pirmiesiems apsinuodijimo požymiams pasireikšti reikia trumpesnio laiko – nuo 15 minučių iki dviejų valandų. Specialistai ragina ir tokiu atveju kreiptis į medikus ir jokiu būdu neužsiimti savigyda.

Taip pat įspėjama, kad apsinuodyti galima ir prastai paruoštais vertingais grybais, o grybų sriubos specialistai nepataria šildyti kelis kartus, nes ilgainiui joje gali atsirasti nuodingų medžiagų.

Praėjusį pirmadienį Panevėžyje mirė grybais apsinuodijęs vyras, o ketvirtadienį Kauno klinikų medikams nepavyko išgelbėti apsinuodijusios moters.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.