Lietuvoje

2018.09.16 18:02

Rinkimai Zanavykų apygardoje: balsavimas vyksta be pažeidimų, bet vangiai

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.09.16 18:02

Vyriausioji rinkimų komisija tvirtina, kad Seimo nario rinkimuose Zanavykų vienmandatėje apygardoje balsavimas vyksta be pažeidimų. Jokių skundų nei iš gyventojų, nei iš rinkimų stebėtojų negauta.

Pasak komisijos pirmininkės Lauros Matjošaitytės žmonės kol kad balsuoja vangiai. Iki 17.00 val. savo pilietinę pareigą atliko 18,01 proc. rinkėjų, pridėjus ir balsavusius iš anksto – 25,30 proc.

„Balsavimas vyksta sklandžiai, rinkėjų iš tiesų yra gerokai mažiau, nei 2016 m., kai spalį vyko rinkimai visoje Lietuvoje. Tai turbūt susiję su tuo, kad kai rinkimai vyksta vienoje iš apygardų įprastai rinkėjų aktyvumas yra mažesnis. Yra keletas apylinkių, kur tas aktyvumas didesnis. Tikimės, kad rinkėjai nepamirš atvykti į rinkimų apylinkes išreikšti savo valios ir priimti sprendimus, rinkti savo Seimo narį“, – LRT RADIJUI sakė L. Matjošaitytė.

Balsavimo apylinkės darbą pradėjo 7 val., o baigs 20 val.

Rinkėjų sąrašuose įrašyta 31 tūkst. 60 asmenų.

Ši apygarda apima Šakius bei kelias Kauno bei Vilkaviškio rajonų apylinkes.

Dėl laisvos Seimo nario vietos varžosi savarankiškai išsikėlęs Mindaugas Bastys, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Irena Haase, Darbo partijos kandidatas Vigilijus Jukna, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškeltas žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, nepriklausomas kandidatas Mindaugas Tarnauskas bei Lietuvos socialdemokratų partijos keliamas Paulius Visockas.

Seimo nario vieta laisva čia liko, kai Zanavykų apygardoje išrinktas M. Bastys atsisakė parlamentaro mandato.

Populiariausi