Lietuvoje

2018.09.15 16:18

Palangoje susirinkusius Lietuvos LIONS narius pasveikino prezidentas V. Adamkus

ELTA2018.09.15 16:18

Šeštadienį Palangos gatves užplūdo „liūtai“ – didžiausios pasaulyje klubinės labdaros organizacijos LIONS Lietuvos klubų nariai. Iškilmingoje eisenoje, su orkestru ir dainomis, jie žygiavo nuo Muzikinio fontano iki Kurhauzo, kur vyko nacionalinė LIONS klubų konferencija.

Gerą žinią renginyje pranešė Skandinavijos ir Baltijos šalių LIONS klubų koordinatorė iš Norvegijos Hilde Straumsheim – dėl pasiektų rezultatų, užsibrėžtų tikslų ir strateginės krypties Lietuvos LIONS klubų apygarda nuo šiol priskirta Europos Šiaurės regionui, nebe Rytų. 

Iš 18-os šalies miestų į Palangą susirinkusius LIONS judėjimo atstovus sujaudino prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo žodžiai. 

„Apie LIONS judėjimą sužinojau dar gyvendamas Čikagoje. Man anksti pradėjo rūpėti aplinkos apsaugos klausimai (...). Žinau, kad tarptautiniai LIONS judėjimo lyderiai irgi žvelgė toliaregiškai ir anksti ėmė rūpintis šiuo mūsų Žemės skauduliu – augančiu užterštumu – bei propaguoti aplinkos apsaugą. Dirbome skirtingus darbus, tačiau ta pačia kryptimi – siekdami padėti mūsų planetai bei visuomenei tapti švaresnei, šviesesnei, sveikesnei, – sveikinime rašė prezidentas V. Adamkus. – Dar vienas dalykas, kuris man atrodo itin vertingas Jūsų veikloje – tai, kad esate taip arti žmonių. Kad matote ne statistiškai išvestus vidutinius duomenis, o tikras žmonių istorijas, pamatinius bendruomenių rūpesčius ir kiekvienu atveju ieškote, kaip spręsti problemas bei pakelti bendruomenių dvasią“.

Naujoji LIONS valdyba Kurhauze pristatė strategines LIONS veiklos kryptis ir pradėjo naują 2018-2019 metų sezoną, priesaikas davė 33-jų Lietuvoje veikiančių LIONS klubų rotuojami prezidentai bei valdyba.

„Šiandien įnauguravome du naujai įkurtus LIONS klubus – Ukmergės ir Alytaus moterų. Aktyviai ieškome daugiau bendruomenių lyderių rajoniniuose šalies miestuose, turime tikslą šiemet įkurti dar 2-3 naujus LIONS klubus – Tauragėje ir Kaišiadoryse. Norime LIONS veiklai suteikti daugiau atvirumo ir viešumo, įgyvendinti daugiau bendrų projektų tarp skirtingų LIONS klubų, skleisime informaciją apie tarptautines LIONS organizacijos paramos galimybes, daugiau palaikymo skirsime „liūtukams“ – LIONS steigiamiems vaikų ir jaunimo visuomeninės veiklos klubams LEO“, – svarbiausius valdybos darbus vardino naujasis Lietuvos LIONS klubų gubernatorius Gintautas Piragius.

Šeštadienio renginio metu LIONS paskelbė reikšmingiausius praėjusiais metais įgyvendintus projektus. 

Tarptautinė programa LIONS QUEST pripažinta kaip efektyvi socialinių ir emocinių įgūdžių bei patyčių prevencijos programa, plačiai veikianti Lietuvos mokyklose. Reikšmingu projektu išrinktas Klaipėdos Smiltės LIONS klubo kartu su savivaldybe bei vienu iš Vokietijos LIONS klubų įgyvendintas 300 tūkst. eurų vertės projektas – Klaipėdos rajone įkurti Lapių bendruomeniniai vaikų globos namai. Įvertintas ir Marijampolės LIONS klubo jau 8 metus organizuojamas Kalėdinis karavanas, kurio metu Marijampolės „liūtai“ su Norvegijos LIONS klubų parama paremia maždaug 60 tvarkingai gyvenančių skurdžių šeimų.

LIONS yra didžiausia pasaulyje klubinė labdaros organizacija, turinti per 46 tūkst. klubų, vienijanti daugiau kaip 1,4 mln. narių 202 šalyse.

Lietuvoje LIONS visuomeninę veiklą vykdo nuo 1990 metų. 18-oje mūsų šalies miestų veikia 33 LIONS klubai, kuriuose yra apie 650 narių. Kiekvienais metais Lietuvos „liūtai“ surenka lėšų ir įgyvendina labdaros projektų už maždaug 1 mln. eurų.

LIONS klubų nariai save vadina „liūtais“, o pavadinimo raidės reiškia organizacijos vertybes – laisvę, intelektą ir mūsų tautų saugumą (angl. Liberty, Intelligence, Our Nations Safety).

Organizacija LIONS steigia ir vaikų bei jaunimo visuomeninės veiklos klubus LEO, kurie Lietuvoje aktyviausiai veikia Kaune bei Alytuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.