Lietuvoje

2018.09.15 13:02

Orai: savaitgalis – niūrus, bet kitą savaitę nustebins neįprasta šiluma

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.09.15 13:02

Orai savaitgalio dienomis bus gana niūrūs, oras daug kur nesieks 20 laipsnių šilumos, vietomis lis, tačiau jau pirmadienį į šalį plūstels maloni šiluma, o savaitės viduryje galime sulaukti visiškai rudens neprimenančios aukštos temperatūros – 26 ar net 28 laipsnių, LRT RADIJUI sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Šeštadienį lietus atkeliaus iš vakarų apie vidurdienį ir iki vakarop apims didesnę šalies dalį. Intensyviau palis prie jūros ir Žemaitijoje, kitur lietus bus menkesnis. Vilniaus ir Utenos regionų lietus neturėtų pasiekti. Diena nebus labai šilta – daug kur sulauksime 15–19 laipsnių šilumos, iki 20 laipsnių oras sušils nebent šiaurės rytuose – Panevėžio ir Utenos regionuose.

Sekmadienio naktį bus debesuota, temperatūra sieks 6–11 laipsnių. Dieną bus daugiau pragiedrulių, temperatūra kils iki 16–20 laipsnių. Lietaus jau bus mažiau – naktį palis rytiniuose rajonuose, trumpas lietus pasirodys ir šalies vakaruose. Vėjas bus apysmarkis, pietvakarių, vakarų krypties.

Pasak sinoptikės, pirmadienį į Lietuvą plūstels maloni šiluma, kuri turėtų išsilaikyti mažiausiai kelias dienas. Temperatūra kils iki 18–23 laipsnių šilumos, debesys sklaidysis sparčiau. Lietus bus negausus, didesnė jo tikimybė – pietrytiniuose ir šiaurės vakariniuose rajonuose.

Antradienį temperatūra bus panaši, šils iki 19–24 laipsnių šilumos. Nuo trečiadienio lietaus nebus, sulauksime saulės, temperatūra daug kur kils iki 22–26, o ketvirtadienio orai visai neprimins tipinio rudens – galime sulaukti net 27 ar 28 laipsnių šilumos.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.